СБУ затримала чотирьох осіб, які виправдовували воєнні злочини Росії

Джерело: СБУ

Служба безпеки України затримала ще чотирьох поплічників РФ, які активно поширювали пропаганду в інтернеті. Зловмисники виправдовували агресивні дії Росії та заперечували воєнні злочини окупантів, чекаючи на нові спроби окупації територій України.

У Чернігові затримано 41-річну секретарку місцевого суду, яка закликала окупантів до масованих обстрілів українських міст, зокрема цивільної інфраструктури. Про це вона регулярно говорила своїм знайомим в Росії, з якими розмовляла телефоном.

У Києві викрито 24-річного місцевого безробітного, який за завданням ФСБ мав поширювати листівки із фейками кремлівської пропаганди.

Для виконання завдання чоловік отримав від окупантів електронний макет листівки, яка містила, зокрема, QR-код, що перенаправляв користувачів до антиукраїнської інтернет-спільноти. Співробітники СБУ затримали зловмисника, коли він замовив друк першої партії з 900 проросійських листівок у типографії.

У Харкові СБУ затримала 56-річного містянина, який створив канал на російській платформі “Рутуб”, щоб закликати окупантів до захоплення регіону. Також він адміністрував Телеграм-канал, де популяризував окупаційні угруповання РФ та намагався дискредитувати ЗСУ.

На Вінниччині затримано 60-річного мешканця Гайсинського району. На своїй сторінці в забороненій соцмережі “Однокласники” він поширював дописи на підтримку окупації східних областей України.

Ініційовані СБУ судово-лінгвістичні експертизи підтвердили факти інформаційно-підривної діяльності фігурантів на користь Росії.

Наразі слідчі СБУ повідомили затриманим про підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України:

▪ ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 (незакінчений замах на перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період, вчинений за попередньою змовою групою осіб);
▪ чч 2, 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників);
▪ ч. 2 ст. 109 (публічні заклики до насильницької зміни конституційного ладу, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій);
▪ ч. 1 ст. 110 (розповсюдження матеріалів із закликами до зміни меж території та до зміни державного кордону України).

Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує до 8 років тюрми з конфіскацією майна.

Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва під час своєї зупинки у Москві 14 травня після візиту до Китаю не зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним, як анонсував раніше. Проте політики провели телефонну розмову.

Гендиректор компанії Tesla Ілон Маск показав робота-гуманоїда під назвою Optimus, який вміє танцювати.

14 травня президент Володимир Зеленський призначив послом України у Туреччині журналіста Нарімана Джелялова, котрий звільнили з російського полону після майже трьох років неволі.

Внаслідок ракетного удару по Сумській громаді загинуло троє людей. 

14 травня президент Дональд Трамп підписав угоду з Катаром про економічну співпрацю на щонайменше 1,2 трильйона доларів. Глава Білого дому також оголосив про економічні угоди на понад $243,5 млрд між США та Катаром, включаючи продаж літаків Boeing та двигунів GE Aerospace компанії Qatar Airways.