СБУ затримала чотирьох осіб, які виправдовували воєнні злочини Росії

Джерело: СБУ

Служба безпеки України затримала ще чотирьох поплічників РФ, які активно поширювали пропаганду в інтернеті. Зловмисники виправдовували агресивні дії Росії та заперечували воєнні злочини окупантів, чекаючи на нові спроби окупації територій України.

У Чернігові затримано 41-річну секретарку місцевого суду, яка закликала окупантів до масованих обстрілів українських міст, зокрема цивільної інфраструктури. Про це вона регулярно говорила своїм знайомим в Росії, з якими розмовляла телефоном.

У Києві викрито 24-річного місцевого безробітного, який за завданням ФСБ мав поширювати листівки із фейками кремлівської пропаганди.

Для виконання завдання чоловік отримав від окупантів електронний макет листівки, яка містила, зокрема, QR-код, що перенаправляв користувачів до антиукраїнської інтернет-спільноти. Співробітники СБУ затримали зловмисника, коли він замовив друк першої партії з 900 проросійських листівок у типографії.

У Харкові СБУ затримала 56-річного містянина, який створив канал на російській платформі “Рутуб”, щоб закликати окупантів до захоплення регіону. Також він адміністрував Телеграм-канал, де популяризував окупаційні угруповання РФ та намагався дискредитувати ЗСУ.

На Вінниччині затримано 60-річного мешканця Гайсинського району. На своїй сторінці в забороненій соцмережі “Однокласники” він поширював дописи на підтримку окупації східних областей України.

Ініційовані СБУ судово-лінгвістичні експертизи підтвердили факти інформаційно-підривної діяльності фігурантів на користь Росії.

Наразі слідчі СБУ повідомили затриманим про підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України:

▪ ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 (незакінчений замах на перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період, вчинений за попередньою змовою групою осіб);
▪ чч 2, 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників);
▪ ч. 2 ст. 109 (публічні заклики до насильницької зміни конституційного ладу, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій);
▪ ч. 1 ст. 110 (розповсюдження матеріалів із закликами до зміни меж території та до зміни державного кордону України).

Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує до 8 років тюрми з конфіскацією майна.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.