СБУ затримала двох колаборанток з Херсонщини, які працювали в окупаційному «виборчкомі»
Джерело: СБУ
Співробітники Служби безпеки затримали двох організаторок незаконного референдуму РФ, який відбувся під час окупації правобережжя Херсонщини.
Після звільнення регіону обидві колаборантки втекли до інших міст. Одну із них було затримано у Києві, у столичному хостелі. Інша – оформила статус переселенки та переховувалась в орендованій квартирі у Чорноморську.
За даними слідства, на початку повномасштабного вторгнення Росії фігурантки проживали у Бериславському районі Херсонщини. Після захоплення регіону вони підтримали загарбників, а згодом увійшли до окупаційного “виборчкому”.
У лавах псевдоустанови фігурантки обходили двори та закликали місцевих жителів “проголосувати за приєднання” території до складу Росії.
У ході таких “візитів” фігуранток супроводжували озброєні росіяни. У присутності загарбників колаборантки погрожували громадянам, що виступали проти фейкового плебісциту, ув’язненням та конфіскацією майна.
За співпрацю з агресором фігурантки отримали одноразову грошову “винагороду” та можливість вільно пересуватися по території захопленої на той час громади.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранткам про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність, вчинена за попередньою змовою групою осіб).
Наразі вони перебувають під вартою. Триває розслідування. Зловмисницям загрожує до 10 років тюрми.
- Організаторку фальшивого референдуму на Луганщині засудили до п’ятьох з половиною років тюремного ув’язнення із конфіскацією майна.
- Співробітники Служби безпеки України викрили ще двох колаборанток, які брали участь в організації незаконного референдуму РФ на тимчасово окупованих територіях Херсонської області.
- Служба безпеки України повідомила про підозру радниці терориста Пасічника, яка очолила окупаційне “Міністерство молодіжної політики ЛНР”.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.