СБУ затримала двох колаборанток з Херсонщини, які працювали в окупаційному «виборчкомі»
Джерело: СБУ
Співробітники Служби безпеки затримали двох організаторок незаконного референдуму РФ, який відбувся під час окупації правобережжя Херсонщини.
Після звільнення регіону обидві колаборантки втекли до інших міст. Одну із них було затримано у Києві, у столичному хостелі. Інша – оформила статус переселенки та переховувалась в орендованій квартирі у Чорноморську.
За даними слідства, на початку повномасштабного вторгнення Росії фігурантки проживали у Бериславському районі Херсонщини. Після захоплення регіону вони підтримали загарбників, а згодом увійшли до окупаційного “виборчкому”.
У лавах псевдоустанови фігурантки обходили двори та закликали місцевих жителів “проголосувати за приєднання” території до складу Росії.
У ході таких “візитів” фігуранток супроводжували озброєні росіяни. У присутності загарбників колаборантки погрожували громадянам, що виступали проти фейкового плебісциту, ув’язненням та конфіскацією майна.
За співпрацю з агресором фігурантки отримали одноразову грошову “винагороду” та можливість вільно пересуватися по території захопленої на той час громади.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранткам про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність, вчинена за попередньою змовою групою осіб).
Наразі вони перебувають під вартою. Триває розслідування. Зловмисницям загрожує до 10 років тюрми.
- Організаторку фальшивого референдуму на Луганщині засудили до п’ятьох з половиною років тюремного ув’язнення із конфіскацією майна.
- Співробітники Служби безпеки України викрили ще двох колаборанток, які брали участь в організації незаконного референдуму РФ на тимчасово окупованих територіях Херсонської області.
- Служба безпеки України повідомила про підозру радниці терориста Пасічника, яка очолила окупаційне “Міністерство молодіжної політики ЛНР”.
Норвегія у 2025 році виділить Україні 164 млн норвезьких крон (приблизно 14,4 млн доларів) на навчання та роботу з собаками-саперами для розмінування українських територій.
Війська РФ здійснили атаку за допомогою дрона на мікроавтобус, що рухався автодорогою поблизу Наддніпрянського в Херсонському районі.
До Палати представників Конгресу США повторно внесено проєкт резолюції, яка закликає визнати дії Росії проти України геноцидом.
Від ночі 8 січня російська армія здійснила 7 обстрілів прикордонних територій Сумщини. Внаслідок атак у Шосткинській громаді одна особа отримала поранення.
7 січня відбулося голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони. В онлайн-голосуванні взяли участь 101 215 громадян України.