СБУ затримали агентку, яка на Донеччині працювала на росіян через священника з УПЦ МП

Джерело: СБУ
На Донеччині затримали жінку, яка коригувала російські удари по Силах оборони. Вона передавала ворогу геолокації підрозділів Збройних сил України в районі Краматорська.
Виявилося, що зв’язковим був колишній настоятель одного з храмів УПЦ МП на Донеччині. Він на початку повномасштабного вторгнення РФ виїхав до країни-агресора та почав працювати на ФСБ. Зловмисниця ж була помічницею клірика.
Цього року жінка виїжджала до РФ через країни Євросоюзу, аби налагодити розвідувально-підривну діяльність. Під час поїздки вона зустрілася зі своїм “куратором” — ексочільником розвідки артилерії 100-ї окремої мотострілецької бригади загарбників.
Жінку затримали у власному помешканні. У неї вилучили мобільний телефон та планшет, які вона використовувала для передачі розвідданих росіянам.
Слідчі Служби безпеки повідомили їй про підозру. Вона перебуває під вартою. Їй загрожує до 8 років тюрми.
- На Донеччині затримали ще одного колаборанта ФСБ РФ, який передавав ворогу інформацію про місцезнаходження ЗСУ та військової техніки на прифронтових територіях області, зокрема в Краматорську.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.
1 травня у російському МЗС поскаржилися, що, мовляв, бажання України повернутися до кордонів 1991 року пояснюється “людожерським” прагненням.