SEC подала на Маска до суду через відмову свідчити у розслідуванні щодо купівлі Twitter

Джерело: Financial Times

Американська Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) подала до суду на мільярдера Ілона Маска через його відмову свідчити у розслідуванні щодо купівлі ним акцій компанії Twitter за 44 млрд доларів.

У поданні до федерального суду Каліфорнії SEC заявила, що проводить “поточне непублічне розслідування” щодо того, чи порушив Маск “різні положення федерального законодавства про цінні папери” у зв’язку з придбанням ним акцій Twitter.

За даними SEC, Маск не з’явився 15 вересня, щоб дати свідчення. Своєю чергою, Комісія звернулась до суду з проханням примусити мільярдера з’явитися, “зважаючи на відверту відмову Маска підкоритися”.

Згідно з поданою заявою SEC, регулятор розпочав своє розслідування у квітні 2022 року і отримав багато документів від третіх осіб в межах своїх запитів, в тому числі від самого Маска. Винахідник також двічі давав свідчення в липні 2022 року.

При цьому в заяві вказано, що Маск спочатку погодився дати додаткові свідчення в межах розслідування, але потім повідомив співробітникам SEC, за два дні до запланованої явки, що він цього не зробить, висунувши “кілька неправдивих заперечень, включаючи заперечення проти Сан-Франциско як відповідного місця для надання свідчень”.

Так, Маск звинуватив регулятора в тому, що він намагається використати свої повноваження з видачі повісток для “переслідування”, наголосивши, що нещодавно опублікована його біографія авторства Волтера Айзексона містить “потенційно важливу інформацію”, а це передбачає, що йому не потрібно з’являтися в суді.

Водночас він відмовився від зустрічі в Техасі та інших запропонованих дат у жовтні та листопаді.

Як пояснили у виданні, перед тим, як у жовтні минулого року зробити пропозицію про купівлю компанії за 54,20 дол. за акцію, Маск, накопичив 9,2% акцій Twitter. Це перевищило 5-відсотковий поріг, який запускає вимоги щодо розкриття інформації.

У квітні SEC надіслала Маску листа, в якому запитала, чому він не подав відповідну декларацію до кінця березня і чому він спочатку зазначив, що збирається бути пасивним інвестором.

Заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо в середу, 29 травня, відвідає Київ для переговорів з міністром фінансів України Сергієм Марченком та іншими урядовцями щодо майбутніх планів посилення санкцій проти Росії.

Після нещодавнього нападу мігранта на прикордонника, який зазнав ножового поранення, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск оголосив про відновлення буферної зони на кордоні з Білоруссю. Він заявив про це під час пресконференції в селі Дубичі Церковні, недалеко від кордону з Білоруссю.

Джерело: Наталка Діденко Синоптикиня Наталка Діденко повідомила, що 30 травня в Україні побільшає дощів з…

П’ятий Президент України та лідер “Євросолідарності” закликав європейців не дати жодного шансу проросійським політ силам на майбутніх виборах.

Станом на 11:00 в середу, 29 травня, на фронті вже відбулось 28 бойових зіткнень. Окупанти здійснили шість авіаударів із застосуванням десяти КАБів та 476 обстрілів позицій ЗСУ.