Сейм Литви закликав запросити Україну в НАТО у 2024 році

Джерело: LRT

Сьогодні, 19 вересня, сейм Литви ухвалив резолюцію, в якій звернувся до країн НАТО із закликом запросити Україну до Північноатлантичного альянсу під час Вашингтонського саміту, який відбудеться у 2024 році.

За резолюцію проголосували 122 депутати Сейму Латвії.

У резолюції мовиться про те, що членство України в НАТО “зміцнить Альянс, буде набагато ефективнішим і коштуватиме менше, ніж нинішня підтримка України для самооборони”.

“За повної підтримки України практичними засобами, включно з політичною підтримкою НАТО, було б правильно запросити Україну приєднатися до НАТО “, – йдеться в ухваленій резолюції.

Голова комітету Сейму із закордонних справ Жигімантас Павільоніс зазначив, що у підготовці цього документу брали участь не лише литовські депутати, й ті, хто підписав Акт про незалежність Литви – Вітаутас Ландсбергіс, Емануеліс Зінгеріс, Альбінас Янушка, Пятрас Вайтекунас.

“Ми сподіваємося, що те, чого не вдалося зробити у Вільнюсі, вдасться домогтися у Вашингтоні протягом десяти місяців”, – зазначив Павільоніс.

Також він наголосив, що якщо членство України в НАТО не буде закріплено, існує загроза “поганого миру”, що позначиться і на безпеці Литви.

У резолюції зазначено, що членство України в Альянсі підтримується “абсолютною більшістю суспільства”.

“Запрошення України стати державою-членом НАТО чітко підтвердить, що Росія не має права вето на розширення НАТО і не може формувати “сірі” зони безпеки в Європі”, – йдеться у документі.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров 24 лютого, ймовірно, відвідає Туреччину, щоб обговорити переговори Москви з представниками США щодо завершення війни в Україні та можливу роль Анкари в цьому процесі. Про це повідомило джерело у Міністерстві закордонних справ Туреччини.

Патріарх Варфоломій I заявив, що суверенітет України не підлягає переговорам і не може стати предметом торгів.

Уряд Великої Британії оголосить 24 лютого новий пакет санкцій проти Росії, який стане найбільшим з початку повномасштабного вторгнення, повідомив міністр закордонних справ Девід Леммі.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш напередодні третіх роковин початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вкотре закликав до укладання справедливого, міцного та довгострокового миру.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 23 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 81 боєзіткнення.