Сейм Литви закликав запросити Україну в НАТО у 2024 році

Джерело: LRT

Сьогодні, 19 вересня, сейм Литви ухвалив резолюцію, в якій звернувся до країн НАТО із закликом запросити Україну до Північноатлантичного альянсу під час Вашингтонського саміту, який відбудеться у 2024 році.

За резолюцію проголосували 122 депутати Сейму Латвії.

У резолюції мовиться про те, що членство України в НАТО “зміцнить Альянс, буде набагато ефективнішим і коштуватиме менше, ніж нинішня підтримка України для самооборони”.

“За повної підтримки України практичними засобами, включно з політичною підтримкою НАТО, було б правильно запросити Україну приєднатися до НАТО “, – йдеться в ухваленій резолюції.

Голова комітету Сейму із закордонних справ Жигімантас Павільоніс зазначив, що у підготовці цього документу брали участь не лише литовські депутати, й ті, хто підписав Акт про незалежність Литви – Вітаутас Ландсбергіс, Емануеліс Зінгеріс, Альбінас Янушка, Пятрас Вайтекунас.

“Ми сподіваємося, що те, чого не вдалося зробити у Вільнюсі, вдасться домогтися у Вашингтоні протягом десяти місяців”, – зазначив Павільоніс.

Також він наголосив, що якщо членство України в НАТО не буде закріплено, існує загроза “поганого миру”, що позначиться і на безпеці Литви.

У резолюції зазначено, що членство України в Альянсі підтримується “абсолютною більшістю суспільства”.

“Запрошення України стати державою-членом НАТО чітко підтвердить, що Росія не має права вето на розширення НАТО і не може формувати “сірі” зони безпеки в Європі”, – йдеться у документі.

Перший тунель для прикриття доріг від атак ворожих FPV-дронів звели на одному з найнебезпечніших напрямків – Оріхівській трасі, повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров.

21-річний Артем Налято, якого дитиною всиновила італійська родина, загинув на війні проти росіян.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський у інтерв’ю The Washington Post закликав США та Європу посилити військову допомогу Києву. Він наголосив на терміновій необхідності постачання більшої кількості систем протиповітряної оборони та ракет, а також закликав до розробки і використання ракет більшої дальності для нанесення ударів по російських військових об’єктах.

Увечері 22 липня, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage 2000, сталася відмова авіаційної техніки. Пілоту вдалося вчасно катапультуватися.

У ніч проти 22 липня російські війська атакували об’єкти української газової інфраструктури.