Сейм Польщі вимагає арешту Путіна за примусову депортацію українських дітей до Росії 

Джерело: Радіо Свобода

11 вересня сейм Польщі прийняв резолюцію із засудженням викрадення Росією українських дітей, наголосивши, що це є “ганебним замахом на українську ідентичність”.

Сейм Республіки Польща засуджує викрадення українських дітей з метою їх незаконного усиновлення та русифікації. Дії Російської Федерації та Республіки Білорусь, що співпрацює з нею, є ганебним замахом на українську ідентичність, вони порушують Конвенцію ООН про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, а також Конвенцію ООН про права дитини, ініціатором якої була Польща, – заявили депутати у документі.

Законодавці вважають своїм обов’язком захищати права, прописані в Конвенції, зокрема, право дитини знати своїх батьків і залишатися під їхньою опікою, а також право зберігати свою ідентичність, зокрема громадянство, прізвище та родинні стосунки. Тому виступають проти порушення міжнародних норм шляхом системних дій російської влади, включно з президентськими указами, які спрощують усиновленню дітей, позбавлених батьківського піклування, і надання їм російського громадянства.

Депутати нагадали, що про злочинний характер цих дій свідчить видача Міжнародним кримінальним судом ордера на арешт президента Росії Володимира Путіна і уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

Сейм Республіки Польща очікує від міжнародного співтовариства виконання цього рішення та вжиття заходів для покарання винних у воєнних злочинах, скоєних проти українського народу, – додають депутати.

17 березня досудова палата Міжнародного кримінального суду у Гаазі, юрисдикцію якого Москва не визнає, видала ордер на арешт російського лідера Володимира Путіна у зв’язку з депортацією українських дітей до Росії під час повномасштабної війни проти України.

В ООН заявили про готовність прибути на територію Курської області, підконтрольну Силам оборони. Водночас організація виявляється потребує “дозволу” Російської Федерації.

16 вересня президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт № 11507 про включення Сил безпілотних систем до окремих родів сил Збройних сил України.

Постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд поінформувала, що Вашингтон вже ознайомився з планом президента Володимира Зеленського стосовно закінчення війни. 

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що близько 40% повернутих з російського полону людей мали статус зниклих безвісти і не були підтверджені Міжнародним комітетом Червоного Хреста.

З тимчасово окупованих територій Херсонської області вдалося повернути 10 дітей протягом минулого тижня, повідомив голова організації Save Ukraine Микола Кулеба. Серед них сім хлопчиків і три дівчинки, віком від 3 до 16 років.