Сенат США ухвалив законопроєкт, що може призвести до заборони TikTok
Джерело: AP
Сенат Сполучених Штатів проголосував за законопроєкт, який включає потенційну заборону соціальної мережі TikTok на території країни, якщо її китайський власник ByteDance не здійснить продаж платформи.
Проєкт закону, що був частиною більшого пакета іноземної допомоги, зокрема для України, здобув підтримку 79 сенаторів, тоді як 18 висловились проти.
Документ тепер на розгляді у президента Джо Байдена, який заявив, що має намір підписати його у середу, 24 квітня.
Цей крок Сенату є продовженням зусиль, розпочатих у березні Палатою представників, де було ухвалено аналогічний законопроєкт, вимагаючи від ByteDance продати платформу протягом шести місяців після набрання чинності.
Однак, цей документ затримався у Сенаті, тому Палата представників звернулася з новим законопроєктом, що продовжує термін для продажу до одного року.
Відповідно до заяви TikTok, новий законопроєкт є загрозою для свободи слова і “розтопче” її в США.
Законодавці США, занепокоєні національною безпекою, вважають, що TikTok може бути використаний Китаєм для доступу до персональних даних американських громадян, оскільки платформа нараховує близько 170 мільйонів користувачів у Сполучених Штатах.
- TikTok веде розробку нового застосунку TikTok Notes, який буде конкурувати з Instagram у сфері обміну фотографіями.
- Голова комітету зі свободи слова Верховної Ради Ярослав Юрчишин повідомив, що Україна може запровадити обмеження щодо TikTok у разі, якщо таке рішення приймуть партнери.
- Гендиректор TikTok Шо Чу висловив заклик американським користувачам захищати свої конституційні права у зв’язку з прийняттям законопроєкту Палатою представників, що може призвести до заборони платформи у США.
Президент США Дональд Трамп продовжив роботу застосунку TikTok у країні ще на 75 днів, висловивши надію на співпрацю з Китаєм.
У Сербії закликають до проведення незалежного розслідування повідомлень про використання забороненої звукової зброї проти натовпу під час мирного мітингу 15 березня. Влада це категорично заперечує.
Попри незначне зниження цін, курячі яйця залишаються дорогими для багатьох американців. Напередодні Великодня споживачі шукають альтернативи: у соцмережах популярності набирають відео, де замість традиційних яєць фарбують зефір, картоплю та навіть цибулю.
У п’ятницю, 4 квітня в Києві відбулися зустрічі представників Франції, Великої Британії та України щодо розміщення військового контингенту. Президент України Володимир Зеленський поділився підсумками зустрічі.
Національний фонд гуманітарних наук США (National Endowment for the Humanities) припинив фінансування видавничої програми Українського наукового інституту Гарвардського університету, в рамках якої публікувались книги українських авторів в англійському перекладі.