Сенат США відтермінував розгляд санкцій проти Росії щонайменше до липня
Джерело: Semafor
Сенат США відтермінував ухвалення законопроєкту щодо санкцій проти Росії та її торгових партнерів щонайменше до липня. Причиною стали інші пріоритети, зокрема загострення війни між Іраном та Ізраїлем, а також просування податкового законопроєкту президента Дональда Трампа.
Сенатори Ліндсі Грем (республіканець, Південна Кароліна) та Річард Блюменталь (демократ, Коннектикут) працюють над оновленою версією документа, що має передбачати послаблення санкцій для союзників України, які ведуть торгівлю з Росією, а також технічні зміни.
За словами сенатора Джона Туна, Сенат “відкритий до змін”, проте, очікує сигналу від адміністрації Трампа, тож, ймовірно, працюватиме у липні.
Ліндсі Грем також підтвердив, що ухвалення доведеться відтермінувати.
Доведеться трохи зачекати, – сказав він. – Зараз усе змінюється через Іран… Це не означає, що я забув про Росію чи Україну. Зовсім ні. Іран у центрі уваги, але це питання – скоріше раніше, ніж пізніше.
За словами сенатора Тома Тубервілла (республіканець, Алабама), “увесь фокус зараз на Ізраїлі та Ірані”, однак він підтримує санкції проти РФ.
Хоча Грем і Блюменталь після поїздки в Україну обіцяли швидке винесення законопроєкту на голосування, ці плани наразі відкладаються. Як зазначив Блюменталь, “ми досягаємо великого прогресу з адміністрацією, але нашою справжньою перешкодою є все інше, що зараз відбувається, зокрема процес ухвалення податкового законопроєкту”.
Наразі Білий дім не надав сигналу щодо санкцій. У понеділок Трамп заявив, що Європа має першою запроваджувати нові обмеження. Тим часом сам він скликав у вівторок засідання у Ситуаційній кімнаті через Іран, хоча рішення про можливий удар по ядерних об’єктах країни того дня так і не ухвалив.
Один із колишніх посадовців адміністрації Трампа, відповідальний за нацбезпеку, заявив, що криза на Близькому Сході, ймовірно, лише посилить схильність Білого дому відмовитися від ролі активного посередника в Україні.
Раніше стало відомо, що адміністрація президента США Дональда Трампа намагається вплинути на сенатора-республіканця Ліндсі Грема з метою послаблення законопроєкту щодо санкцій проти Росії.
- Президент США Дональд Трамп заявив, що може запровадити санкції і проти РФ, і проти України, якщо війна не закінчиться скоро.
- Велика Британія запровадила новий пакет санкцій, які стосуються російського військово-промислового комплексу.
- Після нічної атаки росіян на Кременчук українське МЗС заявило, що світ має застосувати найсильніші санкції та посилити обороноздатність України, позаяк Росію не зупинити лише словами.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.
Українські наземні дрони взяли штурмом російську позицію та захопили у полон росіян. Це перший у сучасній війні підтверджений успішний штурм виключно безпілотних платформ.
Вдень 9 липня російські війська вдарили по Костянтинівці на Донеччині. Внаслідок авіаудару загинули троє осіб.
9 липня уряд Чехії погодив програму підготовки українських пілотів, котру реалізує державне підприємство LOM Praha. Тренування пройдуть до восьми українських пілотів.
Європейський суд з прав людини визнав РФ винною у масових і системних порушеннях прав людини на окупованих територіях України, починаючи з 2014 року й до повномасштабного вторгнення 2022-го. Це перше в історії ЄСПЛ настільки масштабне рішення щодо міждержавної справи, що підтверджує відповідальність РФ за вбивства, катування, депортації, утиски свободи слова, релігії та освіти, викрадення дітей і збиття МН-17.