Сенатори-демократи закликали розслідувати діяльність Ілона Маска щодо Росії
Джерело: Reuters
Повідомлення про те, що мільярдер Ілон Маск проводив численні телефонні розмови з російськими офіційними особами, включаючи Володимира Путіна, мають бути розслідувані Пентагоном і правоохоронними органами з міркувань національної безпеки, заявили два високопоставлені сенатори-демократи.
Маск, якого обраний президент-республіканець Дональд Трамп призначив на високу посаду в уряді, контролює контракти Пентагону та розвідувального співтовариства на мільярди доларів як генеральний директор SpaceX.
Сенаторка Жанна Шахін та голова Комітету Сенату з питань збройних сил Джек Рід закликали генерального прокурора США та генерального інспектора Пентагону перевірити участь Маска в програмах SpaceX через його розмови з російськими офіційними особами.
“Ці стосунки між відомим супротивником США та Маском, бенефіціаром мільярдів доларів фінансування уряду США, ставлять серйозні питання щодо надійності Маска як державного підрядника та власника дозволу”, – йдеться в спільній заяві законодавців.
- Адміністратор NASA Білл Нельсон у п’ятницю, 25 жовтня закликав розслідувати дані ЗМІ про те, що засновник SpaceX Ілон Маск і президент Росії Володимир Путін підтримують регулярні контакти з кінця 2022 року.
- Американський бізнесмен і засновник SpaceX Ілон Маск вказав нову причину, через яку у 2022 році відмовився виконати запит України щодо активації Starlink поблизу Криму для проведення атаки на російський Чорноморський флот.
Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.
У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.
Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила наслідки російських ударів по Миколаєву та Сумах.
На полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі президент Володимир Зеленський провів зустріч із главою Фінляндії Александром Стуббом. Сторони зокрема обговорили кроки для наближення справедливого миру та гарантії безпеки.
Дослідження ІМІ виявило, що майже половина матеріалів про ТЦК у популярних телеграм-каналах є недостовірними через відсутність джерел.