Сенатори-республіканці розкритикували Гегсета через позицію США щодо Росії
Джерело: The New York Times
Сенатори-республіканці Мітч Макконнелл та Ліндсі Грем розкритикували главу Пентагону Піта Гегсета через позицію США щодо Росії на тлі спроб зупинити війну в Україні.
Макконнелл – один з трьох республіканців, який проголосував проти призначення Гегсета на посаду очільника міноборони США – розпочав слухання з бюджету у Сенаті США з різкої критики підходу адміністрації Трампа до України.
“Мені здається цілком очевидним, що репутація Америки поставлена на карту. Чи будемо ми захищати демократичних союзників від авторитарних агресорів?”, – наголосив сенатор, який очолює підкомітет з оборони Комітету асигнування.
Мітч Макконнелл розкритикував план витрат на оборону від адміністрації Трампа та суперечив заявам Гегсета про те, що Білий дім вдається до наймасштабніших інвестицій в армії за останні 20 років.
На думку республіканця з Кентуккі, додавання військових витрат до цього пакету та незбільшення витрат у регулярному бюджеті “цілком може виявитись грою у наперстки, щоб уникнути найзначніших щорічних інвестицій, до яких ми роками закликали адміністрацію Байдена”.
“Ми не хочемо заголовку в кінці цього конфлікту, який каже, що Росія перемагає, а Америка програє”, – сказав Макконнелл главі Пентагону, критикуючи його за те, що він не додав військової допомоги Україні у бюджеті на 2026 рік.
Макконнелла підтримав ще один республіканець – сенатор з Південної Кароліни Ліндсі Грем – який розкритикував і Гегсета, і генерала Дена Кейна, який очолює Об’єднаний комітет начальників штабів. Грем поцікавився у них, чи зупиниться президент РФ Володимир Путін на Україні, якщо переможе її.
“Я не вірю, що він такий”, – відповів Кейн.
“Це все ще потрібно буде вияснити”, – сказав Гегсет.
Але Грем перервав їх, нагадавши про територіальні претензії нацистської Німеччини перед Другою світовою війною.
“Ну, він каже, що він такий. Це ж 30-ті роки. Це вже не час для з’ясування”.
- Міністр оборони США Піт Гегсет заявив, що Росія є агресором у війні проти України. Водночас він відмовився прямо підтримати перемогу України, зазначивши, що, на його думку, найкраще для інтересів США — це мирне врегулювання, “навіть якщо такий результат не буде прийнятним для багатьох у цій залі”.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.