«Sensitive Content»: у Берліні відкрилася виставка, присвячена зруйнованим українським бібліотекам

Зображення: facebook/Мінкульт

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України

У Державній бібліотеці Берліна відкрилась виставка “Sensitive Content”, присвячена зруйнованим російськими окупантами українським бібліотекам.

Однойменне гасло українського стенда “Sensitive Content” обране, щоб привернути увагу міжнародної спільноти до руйнування українських бібліотек, яке відбулося внаслідок повномасштабного вторгнення Росії на територію України. Виставку можна відвідати до 8 жовтня.

“Ми покрили понівечені війною бібліотечні меблі та книги білою фарбою. Ми заблюрюємо реальність, щоб могти жити далі, але вона проступає і промовляє, зокрема, крізь нові українські книжки. Правда має звучати – правда про війну, письмо під час війни й те, яким мистецтво буде після неї, коли Україна здолає колонізаційний тиск Росії”, – такими словами куратори зверталися до відвідувачів українського національного стенда.

Нагадаємо, що інсталяція меблів зі зруйнованих українських бібліотек вперше була представлена на Лондонському книжковому ярмарку в межах національного стенда України, організатором якого виступав Український інститут книги. Художніми кураторками виставки були письменниця та мисткиня Дарія Біла та дизайнерка Софія Гупаловська.

Наприкінці квітня виставку представили на книжковому ярмарку в Лейпцигу, а відтепер “Sensitive Content” експонують у Берлінській бібліотеці.

Під час урочистого відкриття інсталяції були присутні художні кураторки Софія Гупаловська і Дарія Біла, генеральний директор Державної бібліотеки Берліна Ахім Бонте, радник-посланник посла України у ФРН Максим Ємельянов, заступниця директорки Українського інституту книги Олена Одинока, керівниця організації «Подружжя українських дипломатів» та співкуратор виставки Тетяна Сибіга.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.

Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.