Серед претендентів на Нобелівську премію миру є Зеленський та Навальний
Джерело: Sky News
Серед цьогорічних претендентів на Нобелівську премію миру опинились президент України Володимир Зеленський та російський опозиціонер, ув’язнений в РФ, Олексій Навальний.
Зазначається, що саме Зеленський та Навальний є фаворитами серед 351 номінанта, проте експерти вважають, що їх шанси на перемогу досить низькі.
Повний список номінантів не розголошується, але серед оприлюднених імен також є:
- екоактивістка Грета Тунберг
- російський опозиціонер Володимир Кара-Мурза
- китайський протестувальник Пен Ліфа
Лауреат отримує не лише медаль і диплом, а й 11 мільйонів шведських крон.
Переможця буде офіційно оголошено наступної п’ятниці, а церемонія нагородження запланована на 10 грудня в мерії Осло.
Переможця обирає Норвезький Нобелівський комітет, що складається з п’яти членів, обраних норвезьким парламентом.
- У 2023 році на Нобелівську премію миру Міжнародне бюро миру висунуло організації з України, Білорусі та Росії. Серед них – “Український рух Пацифістів”, який заснував скандально відомий журналіст та блогер з Івано-Франківська Руслан Коцаба.
У вечір Різдва у ГУР вшанували подвиг розвідників-диверсантів, котрі серед перших перенесли війну на територію ворога, — воїнів підрозділу “Братство” у складі “Спецпідрозділу Тимура” ГУР МО України — Максима “Непийпива” Михайлова, Тараса “Тарасія” Карпюка, Юрія “Святошу” Горовця, Богдана “Аполлона” Лягова.
Компанія ОpenAI, яка є розробником чат-боту на основі штучного інтелекту ChatGPT, уклала угоду про співпрацю з оборонною фірмою Anduril Industries.
Президент Володимир Зеленський звільнив посла в Німеччині Олексія Макеєва, котрий перебував на посаді з жовтня 2022 року. Як повідомляє видання з посиланням на джерела в дипломатичних колах, новопризначеним послом України в Німеччині стане нинішній представник в Ізраїлі Євген Корнійчук.
Уряд Нової Зеландії виплатить компенсації громадянам, які у дитячому і підлітковому віці зазнали жорстокого поводження у державній психіатричній лікарні в 1970-х роках.
Apple пояснила видалення застосунків незалежних ЗМІ та VPN-сервісів з App Store в Росії необхідністю дотримання місцевих законів і завданням “підтримувати демократичні принципи”.