Шабунін прокоментував інформацію про підготовку йому підозри за неявку на військову службу

Джерело: Віталій Шабунін/Facebook

У ЗМІ з’явилося повідомлення, що голові Центру протидії корупції готують підозру у зв’язку із “систематичною неявкою на військову службу”, а також “незаконним використанням автомобіля”, придбаного волонтерами для потреб Сил оборони. Віталій Шабунін прокоментував повідомлення, зазначивши, що це свідчить про переслідування з Офісу президента.

Як повідомив Інтерфакс-Україна з посиланням на власне джерело у правоохоронних органах, “найближчим часом громадському активісту й голові правління ГО “Центр протидії корупції” готують підозру у скоєнні щонайменше двох злочинів”.

Своєю чергою, Віталій Шабунін прокоментував інформацію, нагадавши, що він ще на початку повномасштабного вторгнення добровільно мобілізувався до лав ЗСУ. Голова ЦПК пов’язує появу підозри з професійною діяльністю та зауважує, що відповідальність за це несуть представники Офісу президента, зокрема заступник керівника ОП Олег Татаров.

Щойно з Інтерфаксу дізнався, що Татаров і Ко спробують мене посадити. За даними медіа, мені готують підозру за неявку на військову службу. Повторюю для Татарова і ко. Я добровільно мобілізувався в Києві в перші дні широкомасштабного вторгнення (25.02.2022). Для обдарованих в ОП – окрім добровільної мобілізації, у мене з першого дня служби є законні підстави для демобілізації, якими я не користуюся.

Шабунін припустив, що переслідування може бути наслідком того, що він “системно розповідає про те, як Татаров управляє правоохоронною системою України, або про те, як Офіс президента Єрмака підміняє державу як таку, або що ЦПК системно збиває антидемократичні та корупційні ініціативи влади”.

Татаров, ти країну сплутав… Тієї ж помилки припустились такі близькі тобі Захарченко і Портнов. Нагадую, що останнього (разом із сином призовного віку) ти, Татаров, вже під час широкомасштабного вторгнення випустив з України, – написав Шабунін.

У березні Віталій Шабунін підтвердив, що бачив інформацію, що проти нього відкрили два кримінальних провадження.Він зазначив, що добровільно приєднався до війська на другий день повномасштабного вторгнення, тому не розуміє, чому у відкритому провадженні йдеться про ухилення від служби.

Тоді у ДБР пояснили, що кримінальні провадження відкрили через рішення суду. У листопаді 2023 року голова ГО “Громадська рада доброчесності” Ростислав Кравець домігся через суд, аби  ДБР розслідувало заяву щодо “можливих протиправних дій керівника Центру протидії корупції Шабуніна”.

14 липня 2023 року на російсько-українській війні загинув військовий Олег “Кекс” Смірнов, якому було лише 19 років. Чоловік народився 23 березня 2004 року в місті Вінниця.

На заході Україні через аномальну спеку сталися пожежі на енергетичних обʼєктах. Всього сталися два інциденти.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Україна має намір підписати три нові угоди щодо гарантій безпеки. Вже ведеться робота над двома з них. 

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс заявив про свій намір здійснити візит до України найближчими тижнями.