Ще 17 українців змогли виїхати з тимчасово окупованих територій
Джерело: Омбудсман Лубінець Дмитро
Завдяки спільним зусиллям державних органів, волонтерів та міжнародних партнерів вдалося повернути ще 17 громадян України з тимчасово окупованих територій.
Серед тих, кому допомогли повернутися:
- Чоловік, який втратив кінцівку через обстріли та пережив жорстоке поводження через позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Зараз він проходить реабілітацію.
- Три родини з Херсонщини, які тривалий час перебували в окупації. Одна з родин втратила матір, інша – потребувала медичної допомоги через похилий вік.
- Подружжя з Криму, яке залишило півострів через любов до України та несприйняття безладу, який чинить російська влада.
- Літня жінка з донькою, які самотужки пройшли складний шлях через територію країни-агресора, щоб повернутися додому.
- Літній чоловік з інвалідністю, який має вади зору і потребує медичної допомоги та особливого догляду.
- 77-річна жінка, яку вдалося евакуювати із зони активних бойових дій і яка потребує медичної допомоги через хронічні захворювання.
- Чоловік, який майже 3 роки перебував на окупованій території, і виявив бажання виїхати заради свого майбутнього.
- Дві жінки, які протягом тривалого часу чекали можливості повернутися на підконтрольну Уряду України територію.
- В окупованому Севастополі засудили українку Оксану Сенеджук до 15 років позбавлення волі та штрафу 200 тисяч рублів, визнавши її винною у “державній зраді”.
- З 5 лютого на тимчасово окупованих територіях України жителі, які не отримали паспорти РФ, не зможуть реєструвати шлюб. Ця вимога є частиною політики Кремля, спрямованої на асиміляцію населення.
Завдяки спільним зусиллям державних органів, волонтерів та міжнародних партнерів вдалося повернути ще 17 громадян України з тимчасово окупованих територій.
У районі Куп’янська військовослужбовці Десантно-штурмових військ захопили в полон громадянина Італії, який брав участь у бойових діях на стороні Росії. Він вступив до лав армії добровільно.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 10 січня. З початку доби відбулося 198 бойових зіткнень.
У 2022 році Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ) створила департамент документування міжнародних злочинів, який фіксує випадки насильницьких зникнень, катувань і інших злочинів Росії проти українців. Зафіксовано 1887 викрадених осіб, але ця цифра постійно змінюється.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп на кілька місяців відтермінував виконання своєї передвиборчої обіцянки завершити війну РФ проти України за “24 години”. Цю зміну європейські партнери розцінили як сигнал про те, що його адміністрація не планує негайно припиняти підтримку Києва.