Що в моїй сумці? Версія для виживання: Єврокомісарка Аджа Лябіб поділилася порадами
Джерело: Аджа Лябіб/X
Єврокомісарка з питань кризового реагування Аджа Лябіб опублікувала відео у соціальних мережах, в якому розповіла про базові речі, необхідні для виживання в перші 72 години кризи.
Today, the EU launches its new #Preparedness Strategy.
“Ready for anything” — this must be our new European way of life. Our motto and #hashtag. pic.twitter.com/fA1z8ZvMDA
— Hadja Lahbib (@hadjalahbib) March 26, 2025
За її словами, перше, що потрібно мати, – це окуляри, якщо ви їх носите, адже важливо добре бачити ситуацію навколо. Далі – документи у водонепроникному чохлі, що, як зауважила Лябіб, є особливо актуальним у дощовому Брюсселі.
Важливим є й освітлення: Лябіб радить мати ліхтарик, а якщо його немає – сірники або запальничку. Також у сумці має бути вода, адже “вода – це життя”.
Ще один незамінний предмет – швейцарський ніж із 18 інструментами. Окрім цього, необхідно мати з собою ліки, бо “ніхто не знає, що може статися”. Не варто забувати і про їжу, адже у кризовій ситуації може не бути можливості її придбати.
Єврокомісарка наголосила, що під час кризи готівка має більшу цінність, ніж банківська картка, яка може стати просто “шматком пластику”. Також у списку речей для виживання – зарядний пристрій і павербанк, оскільки “розряджений телефон – це глухий кут”.
Для підтримки морального стану Лябіб радить взяти гральні карти, а для отримання актуальної інформації – маленький радіоприймач.
“Це все, що вам потрібно для виживання у перші 72 години кризи”, – зазначила вона.
Це відео було опубліковано на тлі заяви Єврокомісії про необхідність громадянам ЄС мати запаси їжі та інших необхідних речей на три доби у разі надзвичайної ситуації. Такі рекомендації є частиною стратегії ЄС щодо підготовки до можливих криз.
- Комісія ЄС заявила, що громадяни Європейського Союзу повинні запастися достатньою кількістю продовольства та інших необхідних речей на термін не менше ніж 72 години у разі кризи.
Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.
Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.
Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.
Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.