Що в моїй сумці? Версія для виживання: Єврокомісарка Аджа Лябіб поділилася порадами

Джерело: Аджа Лябіб/X

Єврокомісарка з питань кризового реагування Аджа Лябіб опублікувала відео у соціальних мережах, в якому розповіла про базові речі, необхідні для виживання в перші 72 години кризи.

За її словами, перше, що потрібно мати, – це окуляри, якщо ви їх носите, адже важливо добре бачити ситуацію навколо. Далі – документи у водонепроникному чохлі, що, як зауважила Лябіб, є особливо актуальним у дощовому Брюсселі.

Важливим є й освітлення: Лябіб радить мати ліхтарик, а якщо його немає – сірники або запальничку. Також у сумці має бути вода, адже “вода – це життя”.

Ще один незамінний предмет – швейцарський ніж із 18 інструментами. Окрім цього, необхідно мати з собою ліки, бо “ніхто не знає, що може статися”. Не варто забувати і про їжу, адже у кризовій ситуації може не бути можливості її придбати.

Єврокомісарка наголосила, що під час кризи готівка має більшу цінність, ніж банківська картка, яка може стати просто “шматком пластику”. Також у списку речей для виживання – зарядний пристрій і павербанк, оскільки “розряджений телефон – це глухий кут”.

Для підтримки морального стану Лябіб радить взяти гральні карти, а для отримання актуальної інформації – маленький радіоприймач.

“Це все, що вам потрібно для виживання у перші 72 години кризи”, – зазначила вона.

Це відео було опубліковано на тлі заяви Єврокомісії про необхідність громадянам ЄС мати запаси їжі та інших необхідних речей на три доби у разі надзвичайної ситуації. Такі рекомендації є частиною стратегії ЄС щодо підготовки до можливих криз.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.