Щомісяця Україна створює нові засоби РЕБ – The Times
Джерело: The Times
Українські збройові компанії використовують передовий досвід для створення оборонних технологій зі швидкістю, “немислимою” для Великої Британії. Випередити Росію – це питання виживання.
Видання посилається на директора компанії Kvertus Сергія Скорина, котра розробляє захисне озброєння для Сил оборони України.
Він зауважив, що в Україні інноваційні рішення доводиться розробляти за лічені тижні для того, щоб оперативно реагувати на зміни у військових технологіях ворога.
Зокрема одним із таких рішень стали рюкзаки від компанії Kvertus, оснащені антенами для нейтралізації дронів на відстані кількох кілометрів. Вартість рюкзака – близько $6 тисяч (≈247 тисяч грн).
Інша інноваційна розробка Kvertus — наземний робот, обладнаний унікальними антенами, які здатні глушити сигнали безпілотників у зоні радіусом до 300 метрів. Пристрій також може застосовуватися для евакуації поранених із зони бойових дій. Антенна система створює захисне поле “куполу”, блокуючи радіочастоти, а під час цілеспрямованого використання здатна вивести дрон із ладу на відстані до 10 кілометрів.
Окрім того, Kvertus постачає частину своїх технологій для танків Challenger 2, споряджені Великою Британією. Міністр оборони країни Джон Хілі зауважив щодо швидкості, з якою українські інженери створюють нові рішення, відзначивши, що це може стати зразком для інших країн.
Цикл створення, застосування та оновлення зброї в Україні є немислимим для нас, але ми маємо навчитися працювати так само швидко, — пояснив глава відомства.
Нині українська промисловість та військові щодня постають перед викликом розробляти нові рішення для подолання загроз на полі бою. Завдяки тісній співпраці між оборонними підприємствами й армійськими підрозділами, нові інновації з’являються надзвичайно швидко, що дозволяє українським силам випереджати противника та надійно захищати свої позиції.
- Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає збільшення бюджету на 2024 рік на 500 мільярдів гривень для потреб оборони. Крім того, планується зменшити видатки та кредити на 65,7 мільярда гривень.
- Потенціал оборонно-промислового комплексу України може досягти 20 мільярдів доларів завдяки іноземним інвестиціям, повідомив міністр оборони України Рустем Умєров. Під час панельної дискусії на форумі Yalta European Strategy він наголосив, що нинішні можливості української оборонної промисловості значно перевищують обсяги внутрішнього фінансування.
- Ще на початку року прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що у 2024 році Україна мала намір збільшити виробничі потужності оборонно-промислового комплексу у шість разів.
- Тоді ж уряд вирішив змінити правила бронювання працівників ОПК, аби підприємства отримали можливість бронювати своїх військовозобов’язаних працівників без обмежень за кількістю та без врахування рівня дефіцитності їх військової спеціальності.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.