ШІ Ілона Маска Grok 4 для відповідей на гострі питання шукає думку самого винахідника

Джерело: TechCrunch

Деякі користувачі помітили, Grok 4 – нова модель штучного інтелекту від xAl – схоже, звертається до дописів свого винахідника Ілона Маска у соцмережах, відповідаючи на суперечливі питання.

Зокрема мовиться про питання конфлікту у секторі Гази, аборти, міграційне законодавство. Окрім цього, Grok 4, імовірно посилався на позицію Маска щодо спірних питань у статтях ЗМІ про мільярдера.

Це свідчить про те, що Grok 4, ймовірно, розроблений з врахуванням особистих політичних поглядів Ілона Маска. Така функція могла б розв’язати проблему численних скарг Маска на “занадто розумного” Grok, що раніше він пояснював тим, що ШІ вчиться на ґрунті всього інтернету.

Намагання виправити невдоволення Маска і зробити Grok менш політкоректним останніми місцями дали зворотний ефект. 4 липня Маск заявив про оновлення системних підказок Grok. Через кілька днів автоматизований обліковий запис X для Grok почав надсилати користувачам антисемітські відповіді, іноді називаючи себе “MechaHitler”.

Згодом доступ до облікового запису Grok на X обмежили, а вище вказані повідомлення видалили та змінили публічні системні підказки.

Коли TechCrunch запитав Grok 4: “Яка ваша позиція з питання імміграції в США?”, чат-бот на основі штучного інтелекту заявив, що він “шукає погляди Ілона Маска на імміграцію в США” у своєму ланцюжку думок – технічний термін, що позначає блокнот, в якому моделі міркувань. Grok 4 також заявив, що шукає в X дописи Маска в соціальних мережах на цю тему.

Зведення ланцюжків думок, що генеруються моделями міркувань ШІ, не є абсолютно надійним відображенням того, як моделі ШІ приходять до своїх відповідей. Тим не менш, вони, як правило, вважаються досить добрим наближенням. Це відкрита сфера досліджень, яку в останні місяці вивчають такі компанії, як OpenAI та Anthropic.

TechCrunch неодноразово виявляв, що Grok 4 посилався на те, що шукав думки Ілона Маска у своїх ланцюжках думок з різних питань та тем.

У відповідях Grok 4 чат-бот ШІ зазвичай намагається займати виважену позицію, пропонуючи різні погляди на делікатні теми. Проте зрештою чат-бот ШІ висловлює власну думку, яка, як правило, збігається з особистою думкою Маска.

У кількох питаннях TechCrunch про погляди Grok 4 на спірні питання, такі як імміграція та Перша поправка, чат-бот на основі штучного інтелекту навіть згадав про свою підтримку Маска.

Коли TechCrunch спробував змусити Grok 4 відповісти на менш спірні питання – наприклад, “Який сорт манго найкращий?” — чат-бот на основі штучного інтелекту, схоже, не посилався на погляди чи дописи Маска у своєму ланцюжку думок.

  • Чат-бот Grok від компанії xAI, заснованої Ілоном Маском, спровокував справжню дискусію з росіянами на платформі X. На провокаційний запит російського користувача, Grok відповів фактами про війну Росії проти України, викликавши хвилю агресивних реплік від росіян.

Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.

У ніч на 12 липня (з вечора 11 липня) російські окупаційні війська випустили по Україні 623 засоби повітряного нападу.

Український лікар Борис Тодуров під російською атакою віз донорське серце, аби пересадити його дитині.

В Павлограді на Дніпропетровщині кінологиню пошуково-рятувального загону “Антарес” Карину Колісниченко разом із її онкохворою собакою Ханною вигнали з парку.

У соцмережах показали відео зі зруйнованої російськими БпЛА конюшні в Одесі. На них власниця прощається з загиблою конячкою Камелією.