Шлях Трампа від заборони TikTok до захисту платформи: аналіз NYT
Джерело: NYT
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп, котрий ще у 2020 році засуджував TikTok як загрозу національній безпеці, нині ж виступає на захист китайської платформи, закликаючи до її збереження.
У 2020 році Трамп ініціював заборону TikTok через китайське походження, звинувативши платформу в небезпеці для особистих даних американців та можливості використання її урядом Китаю для шпигунства.
У липні 2020 року він сказав Bloomberg News в інтерв’ю, що його адміністрація розглядає заборону, оскільки “те, що сталося з цим вірусом у Китаї, те, що вони зробили з цією країною та з усім світом, є ганебним”.
Він підписав указ, яким вимагав від материнської компанії ByteDance продати американську частину бізнесу. Однак цей план заблокував суд, тоді як адміністрація Байдена у 2021 році скасувала заборону, підтримавши нове законодавство щодо продажу TikTok некитайській компанії.
На тлі президентської кампанії 2024 року Трамп несподівано змінив свою позицію. У березні він розкритикував законопроєкт, що вимагав продажу TikTok, заявивши, що молодь “збожеволіє без платформи”. Він також сказав, що дії проти TikTok підуть на користь Facebook, а він вважає його “ворогом народу”. Політичні експерти пов’язують це з впливом мільярдера Джеффа Ясса, значного акціонера ByteDance, який фінансово підтримує політиків, пов’язаних із TikTok.
Крім того, TikTok став важливим інструментом для передвиборчої кампанії Трампа. На платформі він здобув 14,7 мільйона підписників, використовуючи її для спілкування з молоддю. Його син Баррон навіть заохотив Трампа активніше працювати з TikTok, щоб залучити молодих виборців.
У грудні Трамп подав до Верховного суду прохання відкласти заборону TikTok, яка має набути чинності 19 січня, за день до його повернення до Білого дому. У своєму зверненні Трамп наголосив на важливості свободи слова та застеріг від “небезпечного глобального прецеденту” цензури.
Цей крок викликав суперечки навіть серед республіканців. Зміна позиції, на думку експертів, має більше спільного з його політичними інтересами та впливом спонсорів, аніж із національною безпекою.
Доля TikTok тепер залежить від рішення Верховного суду, який розгляне справу 10 січня. Якщо закон про заборону буде визнано конституційним, платформа ризикує зникнути зі США, якщо ByteDance не продасть її.
Захищаючи TikTok, Трамп позиціює себе як захисник свободи слова, попри власну ініціативу щодо заборони платформи чотири роки тому. Його сучасна позиція викликає суперечки, адже, за словами критиків, вона продиктована самозбереженням та політичними амбіціями.
- Міністерство юстиції США звернулося до федерального апеляційного суду з проханням підтримати закон, ухвалений у квітні, який вимагає від китайської компанії ByteDance продати американські активи ТікТок до 19 січня.
- 13 березня Палата представників Конгресу США ухвалила законопроєкт щодо TikTok. За підтримку ініціативи проголосували 352 члени нижньої палати Конгресу, проти – 65.
- Соціальна медіаплатформа TikTok в середу, 14 лютого, заявила, що посилить боротьбу з фейковими новинами та операціями прихованого впливунапередодні виборів в ЄС.
- Платформа TikTok заблокувала 284 облікові записи, пов’язані з китайською кампанією з дезінформації, після того, як подібні акаунти виявила та заблокувала Meta.
- За результатами дослідження ІМІ, в українському сегменті соціальної мережі ТікТокпоширюють дезінформацію, яка підвищує напругу в суспільстві, поширює протестні настрої та налаштовує українців проти правоохоронних органів та ЗСУ.
Правоохоронці викрили схему привласнення 107 млн грн коштів на колишньому державному підприємстві концерну “Укроборонпром” протягом 2016-2019 років.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що не депортуватиме з країни принца Гаррі.
11 лютого речник Міністерства закордонних справ Георгій Тихий заперечив звинувачення американського ведучого Такера Карлсона щодо нібито “продажу американського озброєння на чорному ринку”.
Серферу Алессандро “Ало” Слєбіру, мешканцю Санта-Крус (штат Каліфорнія, США), вдалося піймати рекордну 32-метрову хвилю в місці для серфінгу Mavericks біля затоки Half Moon Bay.
Спецпредставник президента Дональда Трампа на Близькому Сході залишає Росію спільно із Марком Фогелем – американським вчителем, якого США визнали “неправомірно ув’язненим”. Про це у вівторок заявив радник з національної безпеки Майк Волц.