Шмигаль запевнив, що понад 80% об’єктів ЖКГ в Україні готові до опалювального сезону

Джерело: звіт глави уряду у Верховній Раді

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що станом на сьогодні, вже 82% об’єктів житлово-комунального господарства по всій Україні готові до опалювального сезону.

За словами Шмигаля, осінньо-зимовий період буде “надзвичайно складним”. За даними Мінінфраструктури підтверджується готовність станом на зараз на 82% об’єктів житлово-комунального господарства до опалювального сезону. У тилових регіонах ці показники “трошки вищі”, у прифронтових територіях “дещо нижчі”. Наприклад, у Запорізькій області 79%, найнижчий показник в Херсонській області – 54% по готовності.

Підприємства потребують додаткового обладнання, додаткових грошей. В бюджеті в Фонді відновлення кошти є на сьогодні, також ми дофінансовуємо заходи з резервного фонду. Буквально півтора тижня тому були виділені додаткові кошти для Бурштина і Добротвора, які втратили можливість опалення, і там будуються відповідні теплові станції для підтримки тепла в цих містах в зимовий період. Це просто один з прикладів, — зазначив глава уряду.

Однак, крім цього, міста і підприємства потребують додатково 423 установки і 300 когенераційних установки і 300 блочно-модульних котелень. Прем’єр додав, що основна увага була зосереджена на Харкові та області з забезпечення таким обладнанням.

Також Шмигаль зауважив, що урядом профінансовано практично більш як 10 мільярдів гривень по захисту енергооб’єктів, окремо більше ніж 5 мільярдів гривень профінансувало “Укренерго” на створення відповідного захисту.

Додамо, 8 травня Кабінет міністрів України створив штаб підготовки до наступного опалювального сезону. До складу штабу увійшли представники ключових міністерств та відомств, народні депутати, представники громад.

Штаб мав координувати всі роботи з подолання наслідків російського енергетичного терору, модернізації та адаптації паливно-енергетичного комплексу до нових викликів.

Водночас як повідомив нардеп Олексій Гончаренко, у першому кварталі 2024 року з Державного бюджету не виділяли кошти на захист енергетичних об’єктів України.

Президент України Володимир Зеленський увів у дію нові санкції, які стосуються низки фізичних осіб та компаній. Відповідний указ був підписаний після рішення Ради національної безпеки та оборони України (РНБО) від 5 жовтня 2024 року, яке стосується застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про черговий випадок воєнного злочину російських військ — розстріл беззбройних українських військовослужбовців у Нью-Йорку, що на Донеччині.

Україні передали перші винищувачі F-16 від Нідерландів, що стало важливим кроком у зміцненні оборонних спроможностей країни. Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс повідомив про передачу літаків, підкресливши їхню необхідність в умовах постійних російських авіаударів.

Європейський Союз розглядає можливість зміни системи військової підтримки України у відповідь на вето Угорщини, яка має проросійську позицію. Очікується, що 9 жовтня відбудеться політична домовленість між послами ЄС щодо надання Україні 50 мільярдів євро допомоги, отриманих від заморожених активів РФ.

Внаслідок стрілянини на автовокзалі Беер-Шеви (Ізраїль) нападник вбив офіцерку прикордонної поліції та поранив щонайменше десять осіб. Інцидент стався в неділю вдень, коли терорист відкрив вогонь у центральному McDonald’s.