У Києві бойлери споживають третину електроенергії, згенерованої енергоблоком АЕС
Джерело: голова Асоціації енергоаудиторів Вадим Литвин для Економічної правди
У столиці бойлери споживають третину від всієї електроенергії, яку генерує енергоблок атомної електростанції.
За словами Литвина, у Києві близько 190 тисяч споживачів мають бойлери, які разом споживають до 300 мВт електроенергії.
“Я рахував сумарну потужність бойлерів Києва, вийшло близько 300 МВт – це третина атомного енергоблока. Можна гігават побудувати, а можна ці 300 МВт у Києві зекономити, якщо не використовувати електроенергію для підігріву води в бойлерах”, – зауважив він.
Литви також уточнив, що у Києві 953 184 квартири оснащені централізованим водопостачанням гарячої води. Близько 20% цих квартир мають бойлери.
Якщо взяти до уваги те, що в середньому обсяги бойлерів 80 літрів з нагрівальним елементом на 2 кВт,то потужність на гаряче водопостачання, яка, до того ж вмикається одночасно, сягає 380 МВт – це понад третину ядерного блоку і понад половини того, що видають Київські ТЕЦ.
“І це десь в 2-3 рази більше, ніж газові генератори (когенераційні установки), які передали нам партнери з USAID”, – уточнив Литвин.
Вадим Литвин зауважив, що перехід на централізоване гаряче водопостачання дозволить економити в години відключень.
Щобільше, за його підрахунками, централізоване водопостачання після підвищення тарифів на електроенергію обійдеться мешканцям столиці дешевше, оскільки зараз куб гарячої води у Києві коштує близько 100 гривень, а вартість кубометра гарячої води з бойлера – 250 гривень.
Відтак, аби розвантажити енергосистему в умовах дефіциту електроенергії, він закликав українців відключати бойлери у тих містах, де зберігається водопостачання гарячої води, а також перевірити можливість постачання гарячої води від ТЕЦ та дахових котелень (для сучасних ЖК).
- У Міністерстві охорони здоровʼя оприлюднили поради, як зберігати продукти харчування під час відключень електроенергії, та які альтернативи холодильникам можна використати.
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер оголосив про відставку з посади лідера Лейбористської партії та глави уряду. У зверненні він заявив, що прийняв рішення після того, як зрозумів, що його однопартійці не вважають його найкращою кандидатурою для участі у наступних парламентських виборах.
Аукціонний дім Sotheby’s виставить на торги понад 1000 раніше не оприлюднених особистих ескізів модельєра Карла Лагерфельда. Онлайн-аукціон відбудеться з 2 по 8 липня, а стартові ставки на всі лоти починатимуться від одного євро.
Троє туристів померли під час прогулянки на території Великого каньйону в США через сильну спеку. Смертельні випадки сталися протягом кількох днів на популярних туристичних маршрутах, після чого влада оголосила нове попередження про екстремально високі температури.
Міністерка канцелярії президента Польщі Агнешка Єнджак прокоментувала рішення про позбавлення Володимира Зеленського ордена Білого Орла та пояснила, чому цієї нагороди досі не позбавили Беніто Муссоліні, Катерину II та колишнього канцлера Німеччини Герхарда Шредера.
82-річний житель Франції відкрив вогонь по жандармах, переконаний, що президента країни Емманюеля Макрона повалили і в країні почалася революція. Унаслідок стрілянини двоє правоохоронців дістали поранення, а самого чоловіка після кількагодинних переговорів затримав спецпідрозділ GIGN.