Шольц відхилив заклики до мирних переговорів із Путіним

Джерело: tagesschau

Канцлер Німеччини Олаф Шольц наразі відхилив заклики до мирних переговорів із президентом Росії Володимиром Путіним, зазначивши, що російський лідер “продовжує повністю зосереджуватися на війні та переозброєнні”.

Путін продовжує повністю концентруватися на війні та переозброєнні, ніхто не може це ігнорувати. Це показано найяскравіше в його нібито пропозиції про припинення вогню. Так звана пропозиція вимагає, щоб Україна здала території, які ще не були окуповані Росією, і відмовилася від будь-якої військової допомоги в майбутньому, — заявив канцлер ФРН, виступаючи з промовою у бундестазі.

За словами Шольца, будь-хто, хто вірить, що територіальні та політичні поступки Путіну з боку Києва призведуть до міцного миру в Європі, “мабуть, багато дивиться Russia Today”.

На жаль, Росія не хоче миру, тоді як Україна хоче справедливого миру без підпорядкування та страху перед новою агресією, – резюмував Шольц, закликавши підтримувати такі ініціативи як саміт миру у Швейцарії.

У своїй промові канцлер також торкнувся теми внутрішньої політики у ФРН, закликавши досягти угоди про розподіл постів у дипломатичних службах ЄС між консерваторами, соціал-демократами та лібералами. Це передбачає підтримку кандидатури Урсули фон дер Ляйєн на посаді голови Єврокомісії у майбутньому голосуванні.

Своєю чергою, лідер опозиційного консервативного блоку ХДС/ХСС Фрідріх Мерц після виступу Шольца напав на правлячу коаліцію з критикою. Він особливо розкритикував нещодавно ухвалений закон про спрощене отримання громадянства ФРН.

Ніколи в історії нашої країни уряд не приймав таких рішень, що суперечать явним інтересам власного населення, як ваші, – заявив Мерц.

Раніше президент Володимир Зеленський за підсумками другого дня Глобального саміту миру у Швейцарії висловився стосовно пунктів Формули миру щодо ядерної, продовольчої та гуманітарної безпеки. На його думку, цей формат “абсолютно робочий”.

Зауважимо, 11 жовтня 2022 року президент представив лідерам G7 Формулу миру для подолання російської агресії. Документ передбачає оборонну підтримку України, визнання та захист територіальної цілісності та покарання винних у збройній агресії. Окрім цього, формула передбачає протидію екоциду та фіксацію завершення війни.

Формула миру містить десять пунктів:

  1. Радіаційна та ядерна безпека.
  2. Продовольча безпека.
  3. Енергетична безпека.
  4. Звільнення всіх полонених і депортованих.
  5. Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
  6. Виведення російських військ і припинення бойових дій.
  7. Повернення справедливості.
  8. Протидія екоциду.
  9. Недопущення ескалації.
  10. Фіксація закінчення війни.
  • 15 червня завершилося перше засідання Глобального саміту миру. За посиланням ключові заяви президента України Володимира Зеленського, британського прем’єра Ріші Сунака та президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.
  • У Швейцарії в Люцерні, куди зараз прибувають десятки світових лідерів на Глобальний саміт миру, родичі українських військовополонених вийшли на демонстрацію.
  • Лідери та офіційні особи з понад 90 країн взяли участь у мирному саміті у Швейцарії. На захід не запрошували Росію, а Китай проігнорував його.

Коли в інформаційному просторі з’являється згадка про “безвісти зниклих” – нерідко у суспільства це асоціюється…

Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський, критикуючи поїздку прем’єра Словаччини Роберта Фіцо до президента РФ Володимира Путіна, наголосив, що раніше саме Чехія вирішила відмовитися від постачань російського газу.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.