Шпигувала за ЗСУ: у Слов’янську затримано інформаторку росіян

Джерело: СБУ
У Слов’янську затримано інформаторку росіян, яка з вікна власного помешкання слідувала за переміщенням техніки ЗСУ.
Контррозвідка Служби безпеки затримала чергову ворожу коригувальницю на Донеччині, яка намагалась виявити у Слов’янську локації Сил оборони України та навести по них російські удари.
Насамперед окупантів цікавили маршрути переміщення артилерії ЗСУ, зокрема реактивних систем залпового вогню, які задіяні у контрнаступі під Бахмутом.
Щоб відслідковувати переміщення українських військ, фігурантка облаштувала у власній квартирі своєрідний “спостережний пункт”.
Отриману інформацію передавала на один з прокремлівських Telegram-каналів, який адмініструють представники російських спецслужб.
У результаті контрдиверсійних заходів співробітники СБУ затримали зловмисницю.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігурантці про підозру за ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ).
Зараз вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою. Зловмисниці загрожує до 8 років тюрми.
- Співробітники Служби безпеки викрили нові злочини прокремлівського блогера-мільйонника Юрія Подоляки, який переховується від правосуддя на території Росії.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити звідти нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.