Штайнмайєр закликав не блокувати постачання касетних боєприпасів Україні
Джерело: інтерв’ю телеканалу ZDF
Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр закликав федеральний уряд не блокувати постачання касетних боєприпасів Україні, про які раніше оголосили Сполучені Штати.
Він висловив переконання, що у цій ситуації уряд ФРН не може стояти на шляху США.
Водночас Штайнмаєр вважає правильним рішення щодо заборони цього типу боєприпасів у Німеччині.
Президент Німеччини зауважив, що у 2008 році, будучи міністром закордонних справ, він підписав Конвенцію з касетних боєприпасів, тому “упереджений” у цих дебатах.
Стосовно дискусій про постачання озброєння Штайнмаєр висловився переконливо.
Немає питання, на чиєму боці ми у цій війні. Війна може закінчитися завтра, якщо Росія виведе свої війська з України. Але цього не видно. Тому ми повинні розуміти, що Україна намагається відтіснити російські війська, – пояснив він.
7 липня радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Сполучені Штати вирішили спорядити Україні касетні боєприпаси. Джо Байден “схвалив це після одностайних рекомендацій” та консультацій із союзниками.
У Білому домі знають про ризики для цивільного населення, пов’язані із цим типом боєприпасів. Одначе, Київ надав “письмові запевнення, що мінімізуватиме ризики” для цивільного населення від застосування цього озброєння.
Зауважимо, раніше очільник Міноборони України Олексій Резніков наголосив, що Україна дотримуватиметься низки ключових принципів щодо застосування касетних боєприпасів. Зокрема:
- касетні боєприпаси використовуватимуться виключно для деокупації території України, визнаних міжнародно, тобто по території РФ вони застосовуватись не будуть
- касетні боєприпаси не використовуватимуть для завдання ударів у міських районах, аби уникнути ризиків для мирного населення
- касетні боєприпаси будуть використовуватися тільки в місцях скупчення російських військових, для прориву рубежів оборони противника з мінімальним ризиком для життя українських воїнів
- Україна буде вести суворий облік використання цієї зброї та локальних зон, де вона буде використовуватися
- після деокупації українських територій та перемоги ці території будуть пріоритетними для цілей розмінування
- Україна звітуватиме партнерам про використання цих боєприпасів і про їхню ефективність, щоб забезпечити належний стандарт прозорого звітування та контролю
За повідомленнями американських ЗМІ, офіційні особи планують відправити в Україну артилерійські снаряди, кожен з яких містить 88 окремих бомб. Їх стрілятимуть із артилерійського озброєння “Гаубиця”, яке вже є на озброєнні української армії.
Довідка. Касетний боєприпас — це особливий вид авіабомби, яка вирізняється тонкими стінками. Вона складається з наконечника, корпусу, порожнистої форми-оболонки. Форму наповнюють дрібними осколками, авіамінами, мінами різного призначення (протитанкові, протипіхотні, запальні). Одна касетна бомба може містити від десяти мін, які після детонації в повітрі розсипаються по всій зоні ураження.
- Міністр оборони України Олексій Резніков привітав рішення США відправити касетні бомби до Києва, заявивши, що це допоможе деокупувати територію України, але пообіцяв, що боєприпаси не будуть використовуватися в Росії.
- Німецька міністерка оборони Анналена Бербок висловилась проти надання Україні касетних боєприпасів.
- Проти надання США касетних боєприпасів Україні виступила неурядова організація Human Rights Watch.
- 21 червня в Комітеті із закордонних справ Палати представників Конгресу США підтримали проєкт резолюції, який закликає адміністрацію президента Джо Байдена спорядити Україні ракети великої дальності ATACMS.
- Раніше Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відмовив Україні у проханні надати касетні боєприпаси та фосфорну запалювальну зброю.
- Естонія має намір задовольнити прохання України щодо постачання касетних боєприпасів. Понад 100 країн світу приєдналися до конвенції про заборону та нерозповсюдження такого типу боєприпасів, але Естонія та Україна до них не входять. Касетні снаряди, що перебувають у розпорядженні Сил оборони Естонії, були свого часу закуплені в Німеччині, і для того, щоб передати їх Україні, необхідно заручитися згодою країни-виробника.
У російському місті Казань на місцевому пороховому заводі сталися вибухи після атаки українських безпілотників, повідомила адміністрація Кіровського та Московського районів міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував президента Польщі Анджея Дуду через пропозицію польського глави конфіскувати російські активи і передати Україні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 22 грудня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 207 бойових зіткнень.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп повідомив, що глава РФ Володимир Путін сказав, що хоче зустрітись з ним “якнайшвидше”.
У Центрі національного спротиву повідомили, що у захоплених школах росіяни мають окремі посади для спотворення історії й зміни самоідентичності українських дітей.