Штати США подали до суду на Meta через шкоду психічному здоров’ю молодих людей
Джерело: BBC News
Meta, материнську компанію Facebook і Instagram, звинувачують у введенні громадськості в оману щодо ризиків використання соціальних мереж і сприянні кризі психічного здоров’я серед молоді.
Позови були висунуті у десятка штатів США.
У позові заявляють, що компанія використовувала функції, що викликають залежність, щоб “захопити” користувачів, приховуючи при цьому “суттєву небезпеку” своїх платформ.
У позові зазначають, що Meta порушила закони про захист прав споживачів, беручи участь у “оманливій” поведінці.
Також сказано, що компанія збирала дані про дітей віком до 13 років, порушуючи свої зобов’язання відповідно до Закону про захист конфіденційності дітей в Інтернеті.
“Компанії соціальних медіа, включаючи Meta, сприяли національній кризі психічного здоров’я молоді, і вони повинні бути притягнуті до відповідальності”, — заявила генеральний прокурор Нью-Йорка Летиція Джеймс, одна з 33 генеральних прокурорів, які підписали позов.
Представник Meta сказав, що компанія поділяє прагнення генеральних прокурорів “забезпечувати підлітків безпечним, позитивним досвідом онлайн” і “вже запровадила понад 30 інструментів для підтримки підлітків та їхніх сімей”.
“Ми розчаровані тим, що замість того, щоб продуктивно працювати з компаніями по всій галузі для створення чітких, відповідних віковим стандартам для багатьох додатків, якими користуються підлітки, генеральні прокурори обрали цей шлях”, — додав представник Meta.
- У компанії Meta Platforms, якій належить соціальна мережа Instagram, вибачилася після того, як Instagram вставив слово “терорист” у біографії деяких палестинських користувачів.
- 26 вересня усі основні онлайн-платформи, які підписали Кодекс практики щодо дезінформації (Google, Meta, Microsoft і TikTok), надали другий набір звітів щодо виконання взятих зобов’язань. Брюссель опублікував звіти IT-гігантів стосовно боротьби з дезінформацією. Зауважується, що пропаганда РФ все ще становить ризик для суспільства, зокрема для виборів у ЄС.
- Компанія Meta , власником якої є Марк Цукерберг, розглядає можливість створення для користувачів у Європейському Союзі платних версій Facebook та Instagram, які не міститимуть реклами.
У провінції Ганьсу, Китай, заарештували шестеро осіб, зокрема інвестора, директорку та кухарів дитячого садка, після умисного додавання токсичних свинцевих барвників у їжу, внаслідок чого отруїлися 247 дітей.
21 липня Служба безпеки України почала перевірку у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. Йдеться про дотримання закону про державну таємницю – зокрема, статті 37 відповідного закону. У СБУ наголошують: діють у межах законодавства.
Шевченківський райсуд міста Києва заарештував на 60 днів без права на заставу працівника прокуратури Андрія Молочного, який напередодні в стані алкогольного сп’яніння скоїв смертельну ДТП у столиці.
Центральна рада з сертифікації фільмів Індії (CBFC) видалила дві сцени з поцілунком зі стрічки режисера Джеймса Ґанна “Супермен”, назвавши їх “надто чуттєвими” для отримання рейтингу UA (13+).
Президент США Дональд Трамп закликав клуб Національної футбольної ліги (НФЛ) “Вашингтон” повернути історичну назву “Редскінз”.