Штати США подали до суду на Meta через шкоду психічному здоров’ю молодих людей
Джерело: BBC News
Meta, материнську компанію Facebook і Instagram, звинувачують у введенні громадськості в оману щодо ризиків використання соціальних мереж і сприянні кризі психічного здоров’я серед молоді.
Позови були висунуті у десятка штатів США.
У позові заявляють, що компанія використовувала функції, що викликають залежність, щоб “захопити” користувачів, приховуючи при цьому “суттєву небезпеку” своїх платформ.
У позові зазначають, що Meta порушила закони про захист прав споживачів, беручи участь у “оманливій” поведінці.
Також сказано, що компанія збирала дані про дітей віком до 13 років, порушуючи свої зобов’язання відповідно до Закону про захист конфіденційності дітей в Інтернеті.
“Компанії соціальних медіа, включаючи Meta, сприяли національній кризі психічного здоров’я молоді, і вони повинні бути притягнуті до відповідальності”, — заявила генеральний прокурор Нью-Йорка Летиція Джеймс, одна з 33 генеральних прокурорів, які підписали позов.
Представник Meta сказав, що компанія поділяє прагнення генеральних прокурорів “забезпечувати підлітків безпечним, позитивним досвідом онлайн” і “вже запровадила понад 30 інструментів для підтримки підлітків та їхніх сімей”.
“Ми розчаровані тим, що замість того, щоб продуктивно працювати з компаніями по всій галузі для створення чітких, відповідних віковим стандартам для багатьох додатків, якими користуються підлітки, генеральні прокурори обрали цей шлях”, — додав представник Meta.
- У компанії Meta Platforms, якій належить соціальна мережа Instagram, вибачилася після того, як Instagram вставив слово “терорист” у біографії деяких палестинських користувачів.
- 26 вересня усі основні онлайн-платформи, які підписали Кодекс практики щодо дезінформації (Google, Meta, Microsoft і TikTok), надали другий набір звітів щодо виконання взятих зобов’язань. Брюссель опублікував звіти IT-гігантів стосовно боротьби з дезінформацією. Зауважується, що пропаганда РФ все ще становить ризик для суспільства, зокрема для виборів у ЄС.
- Компанія Meta , власником якої є Марк Цукерберг, розглядає можливість створення для користувачів у Європейському Союзі платних версій Facebook та Instagram, які не міститимуть реклами.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.
Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.