Штати США подали до суду на Meta через шкоду психічному здоров’ю молодих людей

Джерело: BBC News

Meta, материнську компанію Facebook і Instagram, звинувачують у введенні громадськості в оману щодо ризиків використання соціальних мереж і сприянні кризі психічного здоров’я серед молоді.

Позови були висунуті у десятка штатів США.

У позові заявляють, що компанія використовувала функції, що викликають залежність, щоб “захопити” користувачів, приховуючи при цьому “суттєву небезпеку” своїх платформ.

У позові зазначають, що Meta порушила закони про захист прав споживачів, беручи участь у “оманливій” поведінці.

Також сказано, що компанія збирала дані про дітей віком до 13 років, порушуючи свої зобов’язання відповідно до Закону про захист конфіденційності дітей в Інтернеті.

“Компанії соціальних медіа, включаючи Meta, сприяли національній кризі психічного здоров’я молоді, і вони повинні бути притягнуті до відповідальності”, — заявила генеральний прокурор Нью-Йорка Летиція Джеймс, одна з 33 генеральних прокурорів, які підписали позов.

Представник Meta сказав, що компанія поділяє прагнення генеральних прокурорів “забезпечувати підлітків безпечним, позитивним досвідом онлайн” і “вже запровадила понад 30 інструментів для підтримки підлітків та їхніх сімей”.

“Ми розчаровані тим, що замість того, щоб продуктивно працювати з компаніями по всій галузі для створення чітких, відповідних віковим стандартам для багатьох додатків, якими користуються підлітки, генеральні прокурори обрали цей шлях”, — додав представник Meta.

Служба безпеки України спільно з прокуратурою знешкодила злочинне угруповання, яке викрадало, катувало та вимагало гроші у підприємців і військових на Дніпропетровщині. Серед затриманих депутат місцевої ради, котрий зі спільниками вимагав 2,5 млн доларів у військового.

19 листопада глава МЗС України Андрій Сибіга здійснить візит до Сполучених Штатів з офіційним візитом.

Між Литвою та Швецією на дні Балтійського моря виявили черговий пошкоджений підводний кабель зв’язку, про що повідомив головний технічний директор литовської телекомунікаційної компанії Telia Андрюс Шемешкявічюс.

18 листопада Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, котрою закликали до негайного припинення бойових дій у Судані. Інші 14 членів органу підтримали документ, спрямований на розв’язання гуманітарної кризи.

Україна долучилася до Глобальної Платформи Кліматичного Клубу. Це механізм підтримки, покликаний прискорити декарбонізацію промисловості з високим рівнем викидів і сприяти промисловому розвитку з нульовим та низьким рівнем викидів.