Штучний інтелект допоміг шахраям у Гонконзі привласнити $25 млн
Джерело: BFMTV
У Гонконзі співробітник транснаціональної компанії здійснив транзакції на $25 мільйонів на прохання нібито свого керівника під час відеоконференції. Згодом стало відомо, що решта учасників зустрічі були діпфейком – витвором штучного інтелекту.
“Під час багатосторонньої відеоконференції з’ясувалося, що всі люди, окрім нього, були несправжніми, але виглядали правдивіше, ніж у житті”, – розповів колега зловмисника.
Сам фігурант справи теж підтвердив, що всі учасники “виглядали справжніми”. Тож він здійснив близько п’ятнадцяти транзакцій на п’ять різних банківських рахунків на загальну суму 200 мільйонів гонконзьких доларів, або 25 мільйонів доларів США.
Отримавши електронного листа із запрошенням від свого керівника з Великої Британії, співробітник подумав про можливу аферу, утім, присутність на відеоконференції колег його заспокоїла. Правду він дізнався, коли зателефонував цим колегам після зустрічі.
На думку слідства, афера була проведена з “максимальним професіоналізмом”. Протягом декількох місяців шахраї нібито завантажували відеозаписи співробітників транснаціональної корпорації, які використовували для імітації їхніх голосів за допомогою штучного інтелекту.
- У США затримали шахрая, підозрюваного в отриманні близько 7 мільйонів доларів шляхом обману клієнтів сервісу з бронювання житла Airbnb у період з січня 2018 року по листопад 2019 року.
Росія погодилася постачати газ до невизнаного Придністров’я у формі гуманітарної допомоги. Про це заявив Вадим Красносельський, голова цієї території.
Міністерство оборони Німеччини передало Україні новий пакет військової допомоги.
Нове дослідження надало нові докази “зв’язку кишечник-мозок” — хронічні кишкові інфекції можуть бути пов’язані з розвитком хвороби Альцгеймера.
28 грудня 2024 року в місті Брендон, штат Міссісіпі (США), виявили тіла 30-річної Дженніфер Шеффілд та її колишнього чоловіка Брендона Шеффілда. Чоловік застрелив жінку, а потім покінчив життя самогубством. Незадовго до трагедії загибла розповідала у соцмережі, що між ними стався “мирний” розрив стосунків.
Народний депутат Ярослав Юрчишин пояснив, що законопроєкт №11321, який напередодні ухвалила Верховна Рада, “не обмежує свободу слова, а захищає доброчесні ЗМІ”.