Штучний інтелект залучать до розмінування українських територій – Мінекономіки

Джерело: пресслужба Мінекономіки

Мінекономіки та Palantir підписали угоду про партнерство щодо розмінування територій України. Відповідний документ з технологічною компанією підписала міністерка економіки України Юлія Свириденко у Лондоні.

Наразі потенційно забрудненими є 156 000 квадратних кілометрів землі, в зоні ризику перебуває понад 6 мільйонів українців.

Зауважується, що згідно з угодою, співпраця передбачається за напрямками:

  • оцифрування операцій гуманітарного розмінування, автоматизація процесів, передбачених Національною стратегією протимінної діяльності на період до 2033 року;
  • розширення цифрових можливостей для координації вивільнення та оцінки земель, визначення пріоритетів регіонів та управління ризиками в протимінній діяльності;
  • використання асистента на базі платформи штучного інтелекту Palantir (AIP) для прийняття рішень у протимінній діяльності.

Palantir стоїть пліч-о-пліч з Україною та її людьми, — наголосив виконавчий віцепрезидент Palantir у Великій Британії та Європі Луїс Мослі.

Своєю чергою, Свириденко зазначила, що підписання Угоди з такими технологічними компаніями як Palantir — це можливість зберегти життя людей та швидше розпочати відбудову України.

Пілотний проєкт платформи представили на Першій Міжнародній донорській конференції з гуманітарного розмінування України, яка відбулася в Загребі 11-12 жовтня 2023 року.

Тоді Міністерство економіки сформувало цілісну стратегію інформаційного менеджменту гуманітарного розмінування території України, яка базується на data-орієнтовному підході – аналізувати дані допомагатиме штучний інтелект.

Раніше в Україні представили вже третю модель української машини для розмінування, створену українською компанією та виробниками сільгосптехніки.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.