Штучний інтелект залучать до розмінування українських територій – Мінекономіки

Джерело: пресслужба Мінекономіки

Мінекономіки та Palantir підписали угоду про партнерство щодо розмінування територій України. Відповідний документ з технологічною компанією підписала міністерка економіки України Юлія Свириденко у Лондоні.

Наразі потенційно забрудненими є 156 000 квадратних кілометрів землі, в зоні ризику перебуває понад 6 мільйонів українців.

Зауважується, що згідно з угодою, співпраця передбачається за напрямками:

  • оцифрування операцій гуманітарного розмінування, автоматизація процесів, передбачених Національною стратегією протимінної діяльності на період до 2033 року;
  • розширення цифрових можливостей для координації вивільнення та оцінки земель, визначення пріоритетів регіонів та управління ризиками в протимінній діяльності;
  • використання асистента на базі платформи штучного інтелекту Palantir (AIP) для прийняття рішень у протимінній діяльності.

Palantir стоїть пліч-о-пліч з Україною та її людьми, — наголосив виконавчий віцепрезидент Palantir у Великій Британії та Європі Луїс Мослі.

Своєю чергою, Свириденко зазначила, що підписання Угоди з такими технологічними компаніями як Palantir — це можливість зберегти життя людей та швидше розпочати відбудову України.

Пілотний проєкт платформи представили на Першій Міжнародній донорській конференції з гуманітарного розмінування України, яка відбулася в Загребі 11-12 жовтня 2023 року.

Тоді Міністерство економіки сформувало цілісну стратегію інформаційного менеджменту гуманітарного розмінування території України, яка базується на data-орієнтовному підході – аналізувати дані допомагатиме штучний інтелект.

Раніше в Україні представили вже третю модель української машини для розмінування, створену українською компанією та виробниками сільгосптехніки.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.