Штурмували Красногорівку на Донеччині: трьом зрадникам повідомлено про підозру
Джерело: СБУ
Співробітники Служби безпеки України повідомили про підозру трьом зрадникам, які штурмували Красногорівку і намагалися прорватися до Лиману на Донеччині.
Зловмисники входили до складу окупаційних угруповань Південного та Західного військових округів РФ і брали участь у регулярних штурмах позицій ЗСУ на Донеччині.
У травні цього року українські захисники взяли бойовиків у полон. Двох з них – під час запеклих боїв поблизу Красногорівки. Ще одного затримали на Лиманському напрямку. Тоді фігурант зі своїм взводом намагався прорватися до міста і закріпитися на вигідних позиціях.
Серед взятих у полон – зрадник з тимчасово окупованої частини Луганщини. На початку цього року він прибув до Нижнього Новгорода, де добровільно підписав контракт з міноборони РФ.
Тоді його призначили стрільцем до 3-ї мотострілецької дивізії сухопутних військ агресора. Після нетривалої бойової підготовки фігуранта відправили штурмувати позиції українських оборонців на Донеччині.
Ще двоє затриманих – мешканці тимчасово окупованих районів Донецької області.
Один з них вступив до 129-го окремого мотострілецького полку РФ. На посаді стрільця він пройшов “курси” ведення штурмових дій на полігоні в Джанкої.
Потім зрадника відправили облаштовувати вогневі позиції окупантів уздовж лінії фронту на Запоріжжі, а згодом перекинули обстрілювати передові позиції ЗСУ на Донеччині.
Інший фігурант за три дні до повномасштабного вторгнення РФ “мобілізувався” до 109-го полку окупаційних угруповань країни-агресорки. Там він брав участь у бойових діях у районі Красногорівки.
Слідчі Служби безпеки повідомили затриманим про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
- ч.ч. 1, 2 ст. 111 (державна зрада);
- ч. 7 ст. 111-1 (добровільна участь громадянина України в незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях держави-агресора, чи надання таким формуванням допомоги у веденні бойових дій проти ЗСУ).
Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує довічне ув’язнення.
- Служба безпеки України повідомила про підозру дружині екснардепа-зрадника від забороненої “Партії регіонів” Ігоря Маркова Інесі й арештувала її нерухомість в Одесі на понад 250 мільйонів гривень.
- Колишнього народного обранця від забороненої “Партії регіонів” та депутата міськради Бахмута від забороненої “ОПЗЖ”, затримано під час спроби виїхати з України.
- Судитимуть керівника забороненої партії “Наші”, екснардепа Євгена Мураєва, який причетний до підривної діяльності на користь РФ. Йому загрожує до 15 років ув’язнення.
Служба безпеки та Національна поліція викрили на корупційних діях керівницю районного центру медико-соціальної експертизи на Кіровоградщині, яка одночасно є депутаткою міськради. Вона вимагала 2 тисячі доларів США від пораненого військового за встановлення йому другої групи інвалідності.
Станом на 16:00 п’ятниці, 8 листопада, від початку доби відбулося 114 бойових зіткнень. Ситуація на фронті характеризується особливою активністю ворога на Покровському та Курахівському напрямках.
Американський журналіст Джо Ліндслі, який проживає в Україні з 2020 року і щодня веде ефіри про Україну на чиказькому WGN Radio, висловився щодо роботи своїх колег. Він розкритикував те, як інші журналісти називають вторгнення РФ “війною в Україні”.
USAID-Internews презентував щорічне дослідження “Українські медіа, ставлення та довіра у 2024 році”. В ньому, зокрема, йдеться і про те, як отримують інформацію мешканці тимчасово окупованих територій.
Україна повернула тіла 563 загиблих військовослужбовців. Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.