Штурмували Красногорівку на Донеччині: трьом зрадникам повідомлено про підозру

Джерело: СБУ

Співробітники Служби безпеки України повідомили про підозру трьом зрадникам, які штурмували Красногорівку і намагалися прорватися до Лиману на Донеччині.

Зловмисники входили до складу окупаційних угруповань Південного та Західного військових округів РФ і брали участь у регулярних штурмах позицій ЗСУ на Донеччині.

У травні цього року українські захисники взяли бойовиків у полон. Двох з них – під час запеклих боїв поблизу Красногорівки. Ще одного затримали на Лиманському напрямку. Тоді фігурант зі своїм взводом намагався прорватися до міста і закріпитися на вигідних позиціях.

Серед взятих у полон – зрадник з тимчасово окупованої частини Луганщини. На початку цього року він прибув до Нижнього Новгорода, де добровільно підписав контракт з міноборони РФ.

Тоді його призначили стрільцем до 3-ї мотострілецької дивізії сухопутних військ агресора. Після нетривалої бойової підготовки фігуранта відправили штурмувати позиції українських оборонців на Донеччині.

Ще двоє затриманих – мешканці тимчасово окупованих районів Донецької області.

Один з них вступив до 129-го окремого мотострілецького полку РФ. На посаді стрільця він пройшов “курси” ведення штурмових дій на полігоні в Джанкої.

Потім зрадника відправили облаштовувати вогневі позиції окупантів уздовж лінії фронту на Запоріжжі, а згодом перекинули обстрілювати передові позиції ЗСУ на Донеччині.

Інший фігурант за три дні до повномасштабного вторгнення РФ “мобілізувався” до 109-го полку окупаційних угруповань країни-агресорки. Там він брав участь у бойових діях у районі Красногорівки.

Слідчі Служби безпеки повідомили затриманим про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч.ч. 1, 2 ст. 111 (державна зрада);
  • ч. 7 ст. 111-1 (добровільна участь громадянина України в незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях держави-агресора, чи надання таким формуванням допомоги у веденні бойових дій проти ЗСУ).

Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує довічне ув’язнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” також повідомив про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності “Орєшнік” по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.

Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час візиту до Берліна висловив сподівання на скоріше повернення українських переселенців.

11 грудня посли країн Європейського Союзу затвердили п’ятнадцятий пакет санкцій проти РФ у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну.