Штурмували Красногорівку на Донеччині: трьом зрадникам повідомлено про підозру

Джерело: СБУ

Співробітники Служби безпеки України повідомили про підозру трьом зрадникам, які штурмували Красногорівку і намагалися прорватися до Лиману на Донеччині.

Зловмисники входили до складу окупаційних угруповань Південного та Західного військових округів РФ і брали участь у регулярних штурмах позицій ЗСУ на Донеччині.

У травні цього року українські захисники взяли бойовиків у полон. Двох з них – під час запеклих боїв поблизу Красногорівки. Ще одного затримали на Лиманському напрямку. Тоді фігурант зі своїм взводом намагався прорватися до міста і закріпитися на вигідних позиціях.

Серед взятих у полон – зрадник з тимчасово окупованої частини Луганщини. На початку цього року він прибув до Нижнього Новгорода, де добровільно підписав контракт з міноборони РФ.

Тоді його призначили стрільцем до 3-ї мотострілецької дивізії сухопутних військ агресора. Після нетривалої бойової підготовки фігуранта відправили штурмувати позиції українських оборонців на Донеччині.

Ще двоє затриманих – мешканці тимчасово окупованих районів Донецької області.

Один з них вступив до 129-го окремого мотострілецького полку РФ. На посаді стрільця він пройшов “курси” ведення штурмових дій на полігоні в Джанкої.

Потім зрадника відправили облаштовувати вогневі позиції окупантів уздовж лінії фронту на Запоріжжі, а згодом перекинули обстрілювати передові позиції ЗСУ на Донеччині.

Інший фігурант за три дні до повномасштабного вторгнення РФ “мобілізувався” до 109-го полку окупаційних угруповань країни-агресорки. Там він брав участь у бойових діях у районі Красногорівки.

Слідчі Служби безпеки повідомили затриманим про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч.ч. 1, 2 ст. 111 (державна зрада);
  • ч. 7 ст. 111-1 (добровільна участь громадянина України в незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях держави-агресора, чи надання таким формуванням допомоги у веденні бойових дій проти ЗСУ).

Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує довічне ув’язнення.

15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.

Президент Польщі Анджей Дуда закликав країни НАТО запросити Україну до членства в Північноатлантичному альянсі.

15 січня в Україну вдалося повернути з російського полону 25 військових та цивільних, зокрема захисників Маріуполя й “Азовсталі”, Харківщини, Донеччини, Запоріжжя та Херсонщини.