Шукали «слабкі місця» в обороні Слов’янська: СБУ затримала інформаторів ФСБ РФ

Джерело: СБУ

Співробітники Служби безпеки затримали двох інформаторів ФСБ, які брали участь у підготовці бойових операцій РФ проти Сил оборони України в районі Слов’янська.

Щоб спланувати повітряні атаки на місто, окупанти сподівались отримати від своїх поплічників орієнтовні геолокації зенітно-ракетних комплексів ЗСУ.

Крім того, ворог намагався отримати координати українських систем реактивної артилерії, у тому числі типу HIMARS.

Також у зоні особливої уваги загарбників були опорні пункти та блокпости на підступах до райцентру.

У разі отримання ключових розвідданих росіяни хотіли знайти “слабкі місця” в обороні міста та врахувати їх під час нових масованих штурмів на цьому напрямку.

Співробітники СБУ ідентифікували російських інформаторів та викрили ворожі плани. Таким чином було поетапно задокументовано “кожен крок” поплічників ФСБ та зірвано ворожі наміри.

Одночасно з цим вжито додаткових заходів щодо бойової готовності Сил оборони, які задіяні у захисті Слов’янська. На завершальному етапі спецоперації Служба безпеки затримала російських інформаторів. Ними виявились двоє місцевих жителів – працівник комунального підприємства та безробітний.

На початку цього року вони вийшли на російську спецслужбу через свого знайомого – бойовика окупаційних угруповань Південного військового округу РФ.

Комунікацію між собою підтримували через відеодзвінки у месенджері.

Для конспірації учасники інформаторської групи діяли окремо один від одного. А розвіддані збирали під час поїздок на власних авто вздовж прифронтової території, де приховано фіксували “потрібні” об’єкти.

При обшуках у затриманих вилучено мобільні телефони, які вони використовували для спілкування з агресором та чорнові “звіти” для ФСБ.

Також в одного із фігурантів виявлено 90 набоїв до автомата АК-74.

Слідчі Служби безпеки повідомили зловмисникам про підозру за ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про рух, переміщення або розміщення ЗСУ, вчинене в умовах воєнного стану).

Затримані перебувають під вартою. Їм загрожує до 12 років тюрми.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.