Шукаючи підтримки Заходу, влада Вірменії планує закрити російську військову базу

Джерело: Нікол Пашинян у коментарі Wall Street Journal

Залишена напризволяще своїм традиційним союзником і затиснута між двома ворогуючими сусідами, Вірменія шукає підтримки Заходу, оскільки побоюється нової війни. Прем’єр-міністр республіки Нікол Пашинян нещодавно заявив, що влада Вірменії не бачить жодних переваг у збереженні присутності російської військової бази в країні.

Пашинян зазначив, що нині Єреван шукає нових партнерів, оскільки Москва не виконала своїх союзницьких зобов’язань. Глава уряду зауважив, що особливо яскраво це виявилося під час збройної операції Азербайджану в Нагірному Карабаху, яка відбулася минулого місяця і закінчилася капітуляцією невизнаної республіки, а також масовою втечею вірмен із регіону.

Ці події, по суті, привели нас до рішення, що нам необхідно диверсифікувати наші відносини у сфері безпеки, і ми зараз намагаємося це зробити, – заявив Пашинян.

У Вірменії наразі перебуває 102-га російська військова база. Її чисельність – близько 3500 військовослужбовців. Створена у 1995 році, вона несе бойове чергування в межах Об’єднаної системи ППО СНД згідно з міждержавним договором терміном на 49 років.

Нещодавно президент Вірменії Ваагн Хачатурян ухвалив рішення відкликати Віктора Біягова з посади постійного та повноважного представника країни в Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) на чолі з РФ.

Зауважимо, публічний розбрат між РФ та Вірменією, однією із найдавніших союзниць, поглиблює сумніви щодо здатності Москви підтримувати та поширювати владу на частини колишнього СРСР.

8 січня відбувалась акція протесту вірменського національно-демократичного руху “Бевер” (“Полюс”) поблизу розташування гарнізону 102-ї російської військової бази в місті Ґюмрі.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу. 

Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.