Шукаючи підтримки Заходу, влада Вірменії планує закрити російську військову базу
Джерело: Нікол Пашинян у коментарі Wall Street Journal
Залишена напризволяще своїм традиційним союзником і затиснута між двома ворогуючими сусідами, Вірменія шукає підтримки Заходу, оскільки побоюється нової війни. Прем’єр-міністр республіки Нікол Пашинян нещодавно заявив, що влада Вірменії не бачить жодних переваг у збереженні присутності російської військової бази в країні.
Пашинян зазначив, що нині Єреван шукає нових партнерів, оскільки Москва не виконала своїх союзницьких зобов’язань. Глава уряду зауважив, що особливо яскраво це виявилося під час збройної операції Азербайджану в Нагірному Карабаху, яка відбулася минулого місяця і закінчилася капітуляцією невизнаної республіки, а також масовою втечею вірмен із регіону.
Ці події, по суті, привели нас до рішення, що нам необхідно диверсифікувати наші відносини у сфері безпеки, і ми зараз намагаємося це зробити, – заявив Пашинян.
У Вірменії наразі перебуває 102-га російська військова база. Її чисельність – близько 3500 військовослужбовців. Створена у 1995 році, вона несе бойове чергування в межах Об’єднаної системи ППО СНД згідно з міждержавним договором терміном на 49 років.
Нещодавно президент Вірменії Ваагн Хачатурян ухвалив рішення відкликати Віктора Біягова з посади постійного та повноважного представника країни в Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) на чолі з РФ.
Зауважимо, публічний розбрат між РФ та Вірменією, однією із найдавніших союзниць, поглиблює сумніви щодо здатності Москви підтримувати та поширювати владу на частини колишнього СРСР.
8 січня відбувалась акція протесту вірменського національно-демократичного руху “Бевер” (“Полюс”) поблизу розташування гарнізону 102-ї російської військової бази в місті Ґюмрі.
- До кінця 2023 року Вірменія готова підписати з Азербайджаном договір про мир та нормалізацію відносин. Про це 17 жовтня заявив вірменський прем’єр-міністр Нікол Пашинян, виступаючи в Європарламенті.
- 3 жовтня Національні збори Вірменії ратифікували Римський статут Міжнародного кримінального суду. У МЗС РФ вже негативно відреагували на рішення депутатів.
- Уперше за 30 років до Нагірного Карабаху прибула місія ООН. Після військової операції Азербайджану цю місцевість майже повністю залишило вірменське населення.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу.
Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.