Швеція назвала Росію головною міжнародною загрозою безпеки для країни
Джерело: Reuters
Глава служби безпеки Швеції Шарлотта фон Ессен вважає, що Росія становить основну міжнародну загрозу для безпеки країни, існує також підвищений ризик екстремістського насильства з боку ісламістів і ультраправих.
Вона зауважила, що Росія, а також Китай та Іран, є головними загрозами для Швеції, і вони можуть спільно працювати над зміною поточної системи безпеки.
У серпні минулого року рівень терористичної загрози підвищено до 4 із 3 за п’ятибальною шкалою після інцидентів, коли були спалені Корани, що призвело до провокацій та погроз з боку джихадистських груп.
Згідно з заявою, служба безпеки вважає, що іноземні вороги Швеції можуть використовувати ультраправі та ісламістські групи як посередників для таємної діяльності, що загрожує безпеці.
Керівник оперативного відділу Служби безпеки, Фредрік Галльстрем, наголошує, що через висилку російських шпигунів з Заходу Москва змінює свою тактику і “використовує більш опортуністичні методи”.
- Швеція анонсувала новий пакет військової допомоги Україні на суму близько 7,1 мільярда шведських крон (приблизно 680 мільйон доларів), що стане найбільшим пакетом допомоги від Швеції.
- Голосування у парламенті Угорщини стосовно ратифікації заявки Швеції на вступ до НАТО може відбутися вже 26 лютого, за словами високопоставленого члена правлячої партії країни “Фідес”.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
23 грудня президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, на якому розглянули кілька ключових питань, пов’язаних із безпекою та міжнародною політикою України.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.
Автомобільні компанії Honda і Nissan підписали меморандум про взаєморозуміння, який передбачає створення спільної холдингової компанії до серпня 2026 року. Honda як старший партнер матиме більше впливу, включаючи право призначати більшість директорів і обирати президента.
Українська організація звернулася до громадян із проханням допомогти у створенні умов для зимової реабілітації кажанів. На сьогодні понад тисяча кажанів перебуває під опікою організації, а ще сотні – у волонтерів по всій країні.