Швеція спорядить Україні додаткову військову допомогу на 270 млн євро

Джерело: пресслужба Ріксдага
17 серпня парламент Швеції погодив надання Україні додаткового оборонного обладнання. Новий пакет допомоги міститиме боєприпаси, запчастини, вантажівки та обладнання для розмінування.
Швеція безоплатно спорядить боєприпаси, запчастини та екстрені товари на суму близько 90 млн євро, а також вантажівки з обладнанням для розмінування на суму не більш ніж 180 млн євро.
Окрім цього, Ріксдаг надасть уряду можливість продавати США обмежену кількість ракет AMRAAM. Сполучені Штати запустили програму викупу старих варіантів цього типу ракет в обмін на те, що ті ж держави купують ракети AMRAAM нового зразка. Програму спрямували на безоплатну передачу Україні викуплених ракет з метою швидкого посилення ППО.
Рішення означає, що сфера витрат на оборону та підготовку до кризових ситуацій у державному бюджеті збільшиться на 545 мільйонів шведських крон у 2023 році.
Зауважимо, раніше міністр оборони Швеції Поль Джонсон повідомив, що країна планує новий пакет військової підтримки України вартістю 3,4 мільярда крон (313,5 мільйона доларів).
- Швеція заявила, що “спростить і пришвидшить” постачання оборонного спорядження Україні. 12 липня міністр оборони Швеції Пол Йонсон підписав безпекову угоду з Україною на саміті НАТО в Литві.
- Президент України Володимир Зеленський подякував Німеччині та її канцлеру Олафу Шольцу за передачу нового пакету безпекової допомоги.
- Rheinmetall планує поставити Україні 300 тисяч снарядів для Gepard, які допоможуть збивати ворожі безпілотники.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.