Швеція спорядить Україні додаткову військову допомогу на 270 млн євро

Джерело: пресслужба Ріксдага

17 серпня парламент Швеції погодив надання Україні додаткового оборонного обладнання. Новий пакет допомоги міститиме боєприпаси, запчастини, вантажівки та обладнання для розмінування.

Швеція безоплатно спорядить боєприпаси, запчастини та екстрені товари на суму близько 90 млн євро, а також вантажівки з обладнанням для розмінування на суму не більш ніж 180 млн євро.

Окрім цього, Ріксдаг надасть уряду можливість продавати США обмежену кількість ракет AMRAAM. Сполучені Штати запустили програму викупу старих варіантів цього типу ракет в обмін на те, що ті ж держави купують ракети AMRAAM нового зразка. Програму спрямували на безоплатну передачу Україні викуплених ракет з метою швидкого посилення ППО.

Рішення означає, що сфера витрат на оборону та підготовку до кризових ситуацій у державному бюджеті збільшиться на 545 мільйонів шведських крон у 2023 році.

Зауважимо, раніше міністр оборони Швеції Поль Джонсон повідомив, що країна планує новий пакет військової підтримки України вартістю 3,4 мільярда крон (313,5 мільйона доларів).

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.