Швейцарія приєдналася до 14-го пакету санкцій щодо РФ

Джерело: пресслужба уряду Швейцарії

Федеральна рада Швейцарії ухвалила подальші заходи 14-го пакету санкцій ЄС проти Росії. Рішення набуде чинності 27 серпня.

Раніше, 9 липня, Швейцарія вже додала 69 осіб та 47 організацій до свого списку санкцій.

Євросоюз остаточно схвалив 14-й пакет санкцій проти Росії за повномасштабну війну проти України 24 червня.

Країни ЄС цього разу зосередилися на санкціях проти російського зрідженого природного газу (LNG). 

Хоча у блоці не заборонили його імпорт — європейські термінали більше не будуть використовуватися для реекспорту LNG у треті країни. Рішення стосується як рейдової перевалки “борт-борт”, так і перевалки з судна на берег.

Ще під заборону потрапило постачання товарів, технологій та послуг для російських LNG-заводів, таких як Арктик LNG-2 та Мурманськ LNG. В ЄС розпочали боротьбу з російським тіньовим флотом. Нині у санкційному списку опинилися 27 танкерів.

До 14-го пакету санкцій Євросоюзу увійшли:

  • Додаткові інструменти для боротьби з обходом попередніх санкцій;
  • Заборона на використання російського аналога SWIFT – Системи передачі фінансових повідомлень (СПФС), створеного Центробанком Росії для обходу попередніх санкцій;
  • Заборона на транзакції з цільовими кредитно-фінансовими установами та постачальниками криптовалютних активів, що фінансують оборону Росії;
  • Заборона на отримання грошей з Росії для політичних партій та медіакомпаній в Європі;
  • Заборона на чартерні польоти в Європу та над Європою для громадян Росії;
  • Посилені експортні обмеження проти десятків компаній та організацій, пов’язаних з військово-промисловим комплексом Росії. Деякі з них знаходяться у третіх країнах: Китай, Казахстан, Киргизстан, Туреччина та Об’єднані Арабські Емірати;
  • Розширення експортного ембарго на певні верстати та всюдиходи;
  • Розширення експортного ембарго на окремі товари для промисловості: марганцева руда та сполуки рідкоземельних металів, пластмаси, землерийна техніка, монітори, електричне обладнання; посилення обмежень на імпорт гелію з Росії;
  • Заборона на експорт українських культурних цінностей, щодо яких є підозри, що їх незаконно вивезли з країни;
  • Інструменти захисту компаній, активи яких потрапили під експропріацію в Росії.

До 14-го пакету потрапили 116 фізичних і юридичних осіб.

“Наші санкції вже суттєво послабили російську економіку та не дозволили Путіну здійснити свої плани знищити Україну, хоча він все ще продовжує незаконну агресію проти мирного населення та цивільної інфраструктури. 14-й пакет санкцій демонструє нашу єдність у підтримці України та прагненні обмежити злочинну діяльність Росії проти українців, включаючи спроби обійти заходи ЄС”, – заявив голова європейської дипломатії Жозеп Боррель.

12 вересня російські війська здійснили черговий обстріл Харкова. Очільник міста Ігор Терехов повідомив про два “прильоти”.

Латвійський Сейм ухвалив остаточні поправки до Закону “Про дорожній рух”, які запроваджують заборону на перебування в країні транспортних засобів, зареєстрованих у Білорусі. Нові правила набудуть чинності з 1 листопада 2024 року.

 У ніч на 12 вересня, о 23:03 в результаті застосування РФ крилатих ракет, імовірно Х-22, з літаків Ту-22 було уражено цивільне судно, яке перебувало за межами Українського морського коридору та територіальних вод нашої країни.

Республіканці однопартійці звинувачують одне одного в тому, що їхній кандидат у президенти США часто потрапляв у пастки під час дебатів з кандидаткою від демократів Камалою Гарріс.

Ще двом особам, підозрюваним у хуліганських діях щодо військового у Смілі, обрано запобіжні заходи – цілодобовий домашній арешт.