Швейцарія виділить понад 100 млн євро на гуманітарне розмінування в Україні

Джерело: пресслужба міністерства економіки України

Уряд Швейцарії виділить понад 100 млн євро на гуманітарне розмінування в Україні протягом наступних 4 років. Про допомогу оголосили на зустрічі, яка відбулася в рамках Першої Міжнародної донорської конференції з гуманітарного розмінування України в Загребі 11 жовтня.

За словами міністерки економіки України Юлії Свириденко, Україна дотримується міжнародної системи пріоритетів у гуманітарному розмінуванні. Спочатку перевіряється критична інфраструктура, така як газопроводи та лінії електропередач. Далі обстеження для забезпечення безпеки громадян і огляд домівок. Третім етапом є розмінування земель сільськогосподарського призначення, і останнім – розмінування лісів і водойм.

“Масштаби забруднення України мінами та снарядами, що не вибухнули, безпрецедентні та найбільші з часів Другої світової війни. Самотужки наша держава вирішити проблему не в змозі. І ми дуже вдячні Уряду Швейцарії за допомогу та підтримку, яку отримує Україна в цій сфері”, – зазначила Юлія Свириденко.

Загалом, після результатів конференції багато країн висловили готовність надавати підтримку Україні в гуманітарному розмінуванні. Зазначають, що загальний обсяг допомоги становить практично пів мільярда євро, враховуючи раніше отриману підтримку та нові пакети допомоги, які було оголошено під час конференції.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.