Швейцарія виділить понад 100 млн євро на гуманітарне розмінування в Україні
Джерело: пресслужба міністерства економіки України
Уряд Швейцарії виділить понад 100 млн євро на гуманітарне розмінування в Україні протягом наступних 4 років. Про допомогу оголосили на зустрічі, яка відбулася в рамках Першої Міжнародної донорської конференції з гуманітарного розмінування України в Загребі 11 жовтня.
За словами міністерки економіки України Юлії Свириденко, Україна дотримується міжнародної системи пріоритетів у гуманітарному розмінуванні. Спочатку перевіряється критична інфраструктура, така як газопроводи та лінії електропередач. Далі обстеження для забезпечення безпеки громадян і огляд домівок. Третім етапом є розмінування земель сільськогосподарського призначення, і останнім – розмінування лісів і водойм.
“Масштаби забруднення України мінами та снарядами, що не вибухнули, безпрецедентні та найбільші з часів Другої світової війни. Самотужки наша держава вирішити проблему не в змозі. І ми дуже вдячні Уряду Швейцарії за допомогу та підтримку, яку отримує Україна в цій сфері”, – зазначила Юлія Свириденко.
Загалом, після результатів конференції багато країн висловили готовність надавати підтримку Україні в гуманітарному розмінуванні. Зазначають, що загальний обсяг допомоги становить практично пів мільярда євро, враховуючи раніше отриману підтримку та нові пакети допомоги, які було оголошено під час конференції.
- Уряд Норвегії передасть Україні додатково близько 18,5 мільйона доларів на розмінування. Кошти скерують на знешкодження мін та інших вибухових речовин в Україні.
- Прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо оголосив про створення фонду в розмірі 1,7 мільярда євро, який використовуватиме податок із заморожених російських активів.
- Глава Пентагону Ллойд Остін повідомив про новий пакет військової допомоги Україні від США на суму 200 мільйонів доларів.
Біля колишньої в’язниці КДБ у Вільнюсі напередодні третіх роковин повномасштабного вторгнення росіян в Україну виставили три макети із зображеням ув’язненого лідера Росії Володимира Путіна.
Глава Офісу президента Андрій Єрмак заперечив раніше поширену у ЗМІ інформацію, що Україна нібито відмовлялася від укладання угоди про рідкісноземельні метали зі США. Нині тривають перемовини.
Північна Корея забезпечує 50% боєприпасів, які потребує Росія для повномасштабної війни проти України, заявив глава військової розвідки Кирило Буданов.
Глава СБУ Василь Малюк розповів, що служба розробила і нині впроваджує унікальну методику використання безпілотних технологій з метою ефективного знищення ворога та його техніки на полі бою, військових обʼєктів у глибокому тилу РФ, а також, щоб протидіяти розвідувальним дронам.
Швейцарія могла б направити в Україну до 200 миротворців, підтвердив Головнокомандувач армії Томас Зюслі.