Швейцарія заборонила експорт боєприпасів польській фірмі, бо вони опинилися в Україні
Джерело: Associated Press
Уряд Швейцарії оголосив про заборону експортних поставок до польської компанії після того, як виявилося, що 645 000 малокаліберних набоїв швейцарського виробництва опинилися в Україні, що є порушенням швейцарського законодавства.
Заборона введена через “високий ризик” перенаправлення озброєння в Україну. Швейцарія, яка дотримується нейтралітету в міжнародних справах, забороняє експорт військової техніки до країн, що перебувають у стані війни.
Після публікації інформації про постачання патронів в Україну, швейцарський уряд розпочав розслідування, з’ясувавши, що патрони були передані через польського імпортера UMO.
“Розслідування показало, що швейцарський виробник і польська компанія підписали угоду про перепродаж, згідно з якою польська компанія мала право перепродавати боєприпаси тільки в Польщі”, – йдеться в повідомленні секретаріату.
Розслідування дійшло висновку, що польська компанія “не виконала контрактних зобов’язань, які вона взяла на себе перед швейцарським виробником, і боєприпаси опинилися в Україні”.
SwissP Defence повідомила в електронному листі до AP, що “ми завжди дотримуємося правил” у Швейцарії, і відмовилася розкрити інформацію про свої відносини з клієнтами.
- 28 жовтня глава Швейцарії Віола Амгерд заявила про необхідність перегляду заборони на реекспорт швейцарської зброї для передачі Україні.
- 17 жовтня Україна отримала від Швейцарської агенції з розвитку та співпраці важку машину для розмінування GCS-200. Загалом впродовж року Швейцарія передасть три машини для розмінування, котрі передадуть піротехнічним підрозділам ДСНС.
- Федеральна рада Швейцарії ухвалила подальші заходи 14-го пакету санкцій ЄС проти Росії.
- Швейцарія відкрила продаж деяких своїх танків Leopard 2 німецького виробництва, щоб допомогти поповнити запаси Німеччини після їх допомоги Україні.
Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.
Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.
В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.
Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.