Швейцарські законодавці підтримали посилення заходів проти російських шпигунів
Джерело: Reuters
Верхня палата парламенту Швейцарії підтримала пропозицію про посилення заходів щодо висилки шпигунів, приділяючи особливу увагу агентам російської розвідки.
Проголосувавши 32 “за” і дев’ять “проти”, законодавці верхньої палати підтримали пропозицію під назвою “систематично висилати російських та інших іноземних шпигунів”.
“Іноземні держави повинні відчувати, що Швейцарія реагує на порушення її безпеки та захищається”, — сказала президентка Швейцарії Віола Амгерд.
Вона додала, що уряд хоче послідовно висилати офіцерів розвідки, чия діяльність загрожує безпеці Швейцарії або її ролі як держави, у якій відбудеться мирний саміт щодо російсько-української війни.
- Глава МЗС Дмитро Кулеба припустив, що переговори України з РФ можуть розпочатися після Саміту миру, що має відбутися у Швейцарії 15-16 червня.
- Уряд Швейцарії 2 травня заявив, що “на даному етапі” Росію не запросили на Саміт миру, який відбудеться у Швейцарії 16-17 червня.
- На міжнародному “саміті миру”, запланованому у Швейцарії на рівні керівників держав, очікується участь понад 160 країн, проте на сьогодні Російська Федерація не отримала запрошення.
У ніч на 27 липня безпілотники атакували електропідстанцію поблизу залізниці в селищі Октябрьський Волгоградської області Росії.
Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що президент США Дональд Трамп втрачає терпіння через безрезультатність діалогу з російським диктатором Володимиром Путіним щодо війни в Україні.
Сьогодні, 27 липня, в Україні святкують День медичного працівника.
За даними аналітиків, Сили оборони просунулися на Сумщині, Харківщині та Донеччині.
Триває 1250-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.