Сі закликав США до співпраці з КНР, щоб «спільно реагувати на глобальні виклики»
Джерело: Deutsche Welle
Глава КНР Сі Цзіньпін висловив готовність співпрацювати зі США, закликавши спільно “реагувати на глобальні виклики” та “долати розбіжності”.
Китай, за словами голови КНР Сі Цзіньпіна, готовий до співпраці зі США.
Для світової спільноти має вирішальне значення, чи зможуть США та Китай знайти правильний шлях для співпраці, – написав Сі у листі, який зачитав увечері 24 жовтня у Нью-Йорку під час щорічної вечері у Національному комітеті зі співробітництва між двома державами.
Китай та США мають подолати розбіжності та спільно реагувати на глобальні виклики, наголосив Сі Цзіньпін.
Заклик Сі до більш стабільних двосторонніх відносин, що ґрунтуються на принципах взаємоповаги, мирного співіснування та вигідної для обох сторін співпраці, пролунав напередодні візиту до Вашингтона міністра закордонних справ КНР Ван І, запланованого наприкінці цього тижня.
На думку спостерігачів, візит Ван І може підготувати ґрунт для переговорів між президентом США Джо Байденом та Сі Цзіньпіном.
- Очікується, що цього тижня міністр закордонних справ Китаю Ван І відвідає Вашингтон, щоб підготуватися до очікуваної зустрічі президента Сі Цзіньпіна у Сан-Франциско з президентом США Джо Байденом.
- Раніше у Китаї висловили сподівання, що Сполучені Штати “зроблять більше кроків”, які сприятимуть китайсько-американському діалогу.
- Посол Китаю в Сполучених Штатах Се Фен зазначив, що адміністрація Байдена може допомогти відновити напружені відносини, почавши з “практичних” кроків, зокрема таких як відновлення укладеного десятиліттями пакту про наукову співпрацю.
Український фільм “БожеВільні” режисера Дениса Тарасова здобув головну нагороду на Міжнародному етнографічному кінофестивалі “ОКО”, який проходив у Болгарії з 8 по 15 листопада.
Французький режисер, сценарист, кінопродюсер Люк Бессон, відомий за фільмами “Пʼятий елемент”, “Таксі”, “Люсі”, “Перевізник”, виступив на онлайн-конференції на форумі “Культура. Медіа. Цифра” у Москві, який відбувся 13-14 листопада.
У Новій Зеландії тисячі людей беруть участь у марші протесту до столиці Веллінгтон через законопроєкт, який переглядає принципи Договору Вайтангі — засновницького документа, підписаного між британською короною та корінними маорі 1840 року. Марш, відомий як хікой, триває вже дев’ять днів і охоплює міста по всій країні.
Президент Володимир Зеленський заявив, що під час комбінованої російської атаки по Україні 17 листопада пілоти винищувачів F-16 знищили близько 10 повітряних цілей окупантів.
Після оголошення про перемогу Дональда Трампа на президентських виборах у США в країні різко зріс попит на екстрену контрацепцію, а також абортивні й гендерно афірмативні препарати.