Сім країн заявили про посилення військової допомоги Україні
Джерело: спільно заява урядів
Глави урядів Данії, Естонії, Фінляндії, Латвії, Норвегії, Польщі та Швеції 27 листопада ухвалили спільну заяву, в якій запевнили у посиленні підтримки України найближчими місяцями.
Відповідне рішення ухвалили під час саміту у шведському Хапсунді 27 листопада.
Учасники саміту наголосили на важливості об’єднання зусиль для підтримки України та посилення санкційного тиску на Росію.
Європа повинна взяти на себе більшу відповідальність за власну безпеку. Це вимагає від нас збільшувати нашу співпрацю та продовжувати надавати довгострокову підтримку Україні, яка бореться як за власну, так і за нашу колективну безпеку, – заявив прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон.
Глави урядів акцентували, що їхні країни вже є лідерами у військовій допомозі Україні, однак вони планують збільшити обсяги підтримки. Зокрема, мова про допомогу українському оборонно-промисловому комплексу та забезпечення постачання достатньої кількості боєприпасів.
Лідери закликали інші країни долучитися до підтримки України, відзначивши, що її стійкість та мужність у протистоянні російській агресії потребують надійної міжнародної допомоги.
Учасники саміту визначили Росію головною загрозою для регіональної та глобальної безпеки. У заяві наголосили, що агресивна політика РФ, включаючи незаконну війну проти України та гібридні методи впливу, дестабілізує мир і стабільність у світі.
Союзники зобов’язалися продовжувати стримування російської агресії, посилювати санкції та розвивати оборонні можливості своїх країн.
Читайте також: The Guardian: «Червоні лінії» Путіна – лише слова, РФ – не така сильна, як вважають
- 26 листопада Рада НАТО-Україна на рівні послів обговорила безпекову ситуацію після запуску Росією по Дніпру експериментальної балістичної ракети середньої дальності.
- США близькі до угоди про надання Україні далекобійних ракет JASSM, які могли б досягти глибини Росії, однак Києву доведеться зачекати кілька місяців, оскільки США розв’язують стандартні технічні проблеми, заявили представники США.
- На думку американського військового кореспондента Девіда Акса, російські ядерні погрози можна сприймати як “порожній блеф”, оскільки якщо це не так, тоді ядерний удар був неминучим з 1999 року.
- Сполучені Штати Америки заздалегідь попередили як Україну, так і союзників про підготовку російськими військами до удару експериментальною ракетою “Орєшнік”.
19 січня президент Володимир Зеленський анонсував призначення Романа Качури на керівника Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного.
Народний депутат Ярослав Железняк розкритикував “план стійкості” України, представлений президентом Володимиром Зеленським два місяці тому.
Триває 1061-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 818 тисяч осіб.
За оцінками аналітиків, росіяни передислоковують свої підрозділи, зокрема з Курахівського напрямку, і стягують додаткові сили для посилення наступальних операцій на Покровськ.
Рятувальники завершили аварійно-рятувальні та відновлювальні роботи в Шевченківському районі Києва після ранкового ракетного удару РФ.