«Скорботний шлях Бахмута»: у Києві презентували виставку, присвячену зруйнованому місту
- Фото: Мінкульт
- Фото: Мінкульт
Джерело: Мінкульт
У Києві відбулась презентація виставки “Скорботний шлях Бахмута”, присвяченої зруйнованому російськими окупантами місту.
Мета виставки – зберегти пам’ять про трагічні події, що відбулися в місті під час російсько-української війни, та привернути увагу світової спільноти до проблем Бахмута.
- Фото: Мінкульт
- Фото: Мінкульт
На виставці представлено унікальну колекцію барельєфів “Різьбленка” майстра традиційних народних ремесел із Бахмута Дмитра Денисенка. Частину експонатів знищено під час боїв, але їхній шлях до столиці став символом шляху самого міста.
Також твори відображають біблійні мотиви Страстей Господніх – Скорботний шлях Ісуса Христа на Голгофу.
Під час відкриття виставки гості мали можливість почути виступ духового оркестру Бахмутського фахового коледжу культури і мистецтв імені Івана Карабиця.
- Фото: Мінкульт
- Фото: Мінкульт
- Фото: Мінкульт
Під час події до присутніх звернувся Предстоятель Православної церкви України блаженніший митрополит Епіфаній:
“Ми бачимо, що ворог прийшов для того, щоб знищити і стерти з лиця землі нас, як окрему українську націю, тому що йому потрібна наша історія і культура. Бо без нас вони ніколи не зможуть відновити так звану “російську імперію”. Але у цьому всьому безпосередню участь бере і російська церква: ми знаємо, що одним зі співтворців та ідеологів “русского мира” є її очільник Кирило. І ми бачимо, що ця ідеологія є вбивчою, що вона несе смерть та страждання. Але ми пройдемо ці випробування, ми здолаємо це зло, що увірвалося у наш спільний мирний дім”.
- У Сеулі відкрилась виставка “Діти, що малюють надію”, де представлено художні роботи українських дітей, які переживають повномасштабну війну РФ проти України.
- В Мюнхені (Німеччина) відбувся показ документального фільму режисера Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”, який здобув премію “Оскар”.
- У Канаді відбувся спеціальний показ документального фільму режисера Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”, який здобув премію “Оскар”.
Триває 1187-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 989 тисяч осіб.
За даними аналітиків, росіяни просунулися у районах Лимана, Торецька та Новопавлівки.
У ніч на 25 травня російські війська здійснили масовану атаку України, внаслідок чого є руйнування та жертви.
У розвідці США вважають, що президент Росії Володимир Путін сприймає війну в Україні як екзистенційну боротьбу проти Заходу. Він впевнений у своїй перемозі та готовий вести бойові дії щонайменше до кінця 2025 року. Про це йдеться у щорічному звіті “Оцінка глобальних загроз — 2025”, підготовленому Управлінням воєнної розвідки США (DIA) для Конгресу станом на 11 травня 2025 року.
Аналітики проєкту DeepState оновили мапу бойових дій на Сумщині. Наразі 62,6 км² території області позначені як окуповані.