Слідство.Інфо: у Кринках зникли безвісти 788 українських військових

Джерело: Слідство.Інфо

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Операція зі заняття позицій та розширення плацдарму на лівому березі Дніпра українськими силами тривала з середини жовтня 2023-го до липня 2024-го. Переважно бої точилися за село Кринки — єдине на лівому березі Херсонщини, де силам оборони вдалось закріпитись. Село утримували бригади морської піхоти та окремі підрозділи бригад ТрО.

Згідно з даними видання, нині зіткнення з росіянами відбуваються на островах неподалік Кринок.

“Слідство.Інфо” поспілкувалося з матросами, човнарями і медиками з різних бригад морської піхоти, котрі або були у Кринках, або доправляли туди людей. Більшість з них зауважила, що оборона Кринок було з самого початку надважкою задачею з обмеженим ресурсом.

Особливо важко було туди заходити в жовтні на зиму, – зазначив один з офіцерів, який брав участь в операції.

Дехто з учасників висадки на Кринках вважає, що спочатку обороняти село і пробувати розширювати плацдарм було можливо, однак, коли його стерли вщент, і не залишилось навіть руїн, то десь наприкінці зими завдання з утримання цих позицій стало для багатьох “дорогою в один кінець”. Проте виданню вдалось відшукати бійців, котрі тричі побували у Кринках.

У поліції журналістам вдалось дізнатись, яка кількість українських військових зникла безвісти в одному селі Кринки Херсонської області на Лівому березі Дніпра. Зазначається, що нині 788 військових розшукують як офіційно зниклих безвісти у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024-го.

Водночас кількість загиблих військових, яких вдалось звідти вивезти і врешті поховати становить 262 захисники за цей період.

За підрахунком західного осінтера з позивним Naalsio, котрий фіксує підтверджені випадки знищеної техніки,  втрати української техніки в Кринках склали 58 одиниць, тоді як російської — 271 одиниця.

Велику роль у цих ураженнях відіграла артилерія, і передусім — дрони. Але морська піхота, як ніхто, проявила найбільший героїзм і стійкість в утримання цього клаптика землі на лівому березі Дніпра. Але заплатила і велику ціну, – мовиться у матеіралі.

Морпіхи у розмові неодноразово казали, що полонених у Кринках росіяни не беруть. Але у списках на обмін, і в повідомленнях про полон все ж трапляються прізвища тих, хто зник саме в цьому населеному пункті.

Село на Лівобережжі Херсонщини росіяни окупували у перший день повномасштабного вторгнення. Під час контрнаступу Збройних сил України у 2023 році українські військові почали операцію зі створення плацдарму на лівому березі Дніпра.

Раніше видання Times називало битву однією з найважчих за всю російсько-українську війну.

Зауважимо, нині українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках. Надвечір 16 липня військові не підтвердили та не прокоментували інформацію ЗМІ про відхід українських сил з Лівобережжя Херсонщини.

Щонайменше 20 добровольців з країн Балтії та Скандинавії загинули в Україні від початку повномасштабної війни, розв’язаної Росією.

Глава МЗС Дмитро Кулеба за підсумками зустрічі у Брюсселі запевнив, що Євросоюз пришвидшить надання зброї Силам оборони, а також обладнання для відновлення енергосистеми.

Ще до початку війни на Сході України існувало безліч стереотипів про мешканців східних регіонів та…

Міністерство оборони кодифікувало індивідуальний набір виявлення, маркування та розмінування. Розробники створювали набір з урахуванням того, що військовим доводиться працювати в дуже складних умовах, на різних типах місцевості, а також мати справу із “пастками на сапера”, які окупанти облаштовують під час мінування територій. Кілька сотень наборів вже перебувають у військах.

Переважна більшість українців вважають, що включно усі росіяни відповідальні за агресію проти України – таку думку поділяють 76% українців, не згодні з нею 20% респондентів.