Слони, ймовірно, дають одне одному імена, які використовують у спілкуванні – дослідження

Джерело: Independent

Дослідникам, які вивчали поведінку слонів у кенійській савані, вдалося встановити, що тварини зверталися одне до одного за допомогою індивідуальних специфічних звуків.

Зокрема вчені вважали, що тут має місце відома у дельфінів і папуг механіка, коли “звертання” є імітацією голосу того, до кого “звертаються”. Утім, спостереження показали, що це не так.

Як розповіли у виданні, науковці проаналізували 527 низькочастотних криків слонів у великій екосистемі Самбуру на півночі Кенії та 98 криків у національному парку Амбоселі на півдні Кенії. Аналіз виявив специфічний гул, яким слони звертаються до конкретних “абонентів”. Причому звертання до одного і того ж слона від різних його родичів було досить схожим.

Відтак, дослідники припустили, що можуть з більшою точністю ідентифікувати “абонента” за структурою звертання, ніж просто наосліп.

Загалом вченим вдалося знайти 119 унікальних “абонентів” і відтворити записи звертань, адресованих конкретно до 17 слонів, щоб побачити їхню реакцію. Експеримент показав, що “абоненти” активніше реагують на записане і відтворене специфічне звертання до них, аніж на відтворене звертання до іншого слона.

На думку дослідників, наявність імен дозволяє слонам привернути увагу конкретної особини та покращити їхню координацію при мандрах у пошуках ресурсів, коли вони знаходяться поза полем зору одне одного.

“Наскільки нам відомо, це дослідження є першим доказом голосового звернення до представників того самого виду без імітації голосу слухача у нелюдських тварин. Це може мати важливі наслідки для нашого розуміння еволюції мови”, — пояснили автори дослідження.

При цьому у виданні зауважили, що нове дослідження ще не рецензовано згідно правил наукових публікацій, хоча його результати попередньо оприлюднено в науковій пресі.

Через складні погодні умови спостерігається значне уповільнення темпів бойових дій на фронті.

За підтримки повітря ворог продовжує намагатися оточити Авдіївку, але українські воїни стоять на своєму місці, завдаючи противнику великих втрат.

Українські підрозділи продовжили локальні атаки на Куп’янському та Лиманському напрямах та просунулися на захід від Діброви.

3 грудня відзначається Всесвітній день комп’ютерної графіки, Міжнародний день людей з інвалідністю та Міжнародний день боротьби проти пестицидів. За церковним календарем вшановують пам’ять Іоана Мовчальника.

За даними синоптиків, у неділю, 3 грудня, Україну накриють опади у вигляді мокрого снігу. Метеорологи попереджають про ожеледицю на дорогах.