Слони, ймовірно, дають одне одному імена, які використовують у спілкуванні – дослідження

Джерело: Independent

Дослідникам, які вивчали поведінку слонів у кенійській савані, вдалося встановити, що тварини зверталися одне до одного за допомогою індивідуальних специфічних звуків.

Зокрема вчені вважали, що тут має місце відома у дельфінів і папуг механіка, коли “звертання” є імітацією голосу того, до кого “звертаються”. Утім, спостереження показали, що це не так.

Як розповіли у виданні, науковці проаналізували 527 низькочастотних криків слонів у великій екосистемі Самбуру на півночі Кенії та 98 криків у національному парку Амбоселі на півдні Кенії. Аналіз виявив специфічний гул, яким слони звертаються до конкретних “абонентів”. Причому звертання до одного і того ж слона від різних його родичів було досить схожим.

Відтак, дослідники припустили, що можуть з більшою точністю ідентифікувати “абонента” за структурою звертання, ніж просто наосліп.

Загалом вченим вдалося знайти 119 унікальних “абонентів” і відтворити записи звертань, адресованих конкретно до 17 слонів, щоб побачити їхню реакцію. Експеримент показав, що “абоненти” активніше реагують на записане і відтворене специфічне звертання до них, аніж на відтворене звертання до іншого слона.

На думку дослідників, наявність імен дозволяє слонам привернути увагу конкретної особини та покращити їхню координацію при мандрах у пошуках ресурсів, коли вони знаходяться поза полем зору одне одного.

“Наскільки нам відомо, це дослідження є першим доказом голосового звернення до представників того самого виду без імітації голосу слухача у нелюдських тварин. Це може мати важливі наслідки для нашого розуміння еволюції мови”, — пояснили автори дослідження.

При цьому у виданні зауважили, що нове дослідження ще не рецензовано згідно правил наукових публікацій, хоча його результати попередньо оприлюднено в науковій пресі.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

Заступник директора ФБР Ден Бонжіно може подати у відставку через незгоду з позицією Міністерства юстиції США стосовно матеріалів справи засудженого за сексуальні злочини мільярдера Джеффрі Епштейна.

Міністерство юстиції США подало позов проти Каліфорнійського департаменту освіти через допуск трансгендерів до шкільних змагань у штаті.

Американські медики підтвердили смерть мешканця штату Аризона від легеневої чуми.

У Закарпатській області у 38 людей виявили гостру кишкову інфекцію внаслідок вживання води з водоспаду Шипіт для пиття і приготування їжі.