Словаччина профінансує виготовлення двох машин розмінування Bozen IV для Херсонщини
Джерело: Teraz
Глава МЗС Словаччини Юрай Бланар зазначив, що новий уряд країни не допомогатиме військово допомагати Україні, яка зіштовхується з російською агресією, одначе, орієнтуватиметься на гуманітарну допомогу українському населенню.
У Брюсселі, після засідання Ради ЄС із закордонних справ, Бланар нагадав колегам в ЄС позицію нового уряду Словаччини, згідно з якою країна закликає до “припинення вогню” в Україні. Водночас він висловив підтримку прагненням України стати членом ЄС.
Міністр акцентував, що Словаччина хоче допомогти українцям взимку і буде орієнтувати свою гуманітарну допомогу в цьому напрямку. За його словами, є також пропозиція у сфері розмінування, з чим словацька армія має багатий досвід і знає, як його передати.
Словацька Республіка профінансує виготовлення для української сторони двох засобів розмінування Bozen IV, які на початку наступного року мають запрацювати в Херсонській області, — повідомив він.
Окрім цього, глава відомства зауважив, що усі комерційні питання, пов’язані з контрактами на постачання озброєння, є справою окремих компаній, які ведуть бізнес або працюють у Словаччині, тож уряд не створюватиме будь-які перешкоди.
Довідка. Від початку повномасштабної російсько-української війни Словаччина була одним із найвірніших союзників України. Зокрема Словаччина першою надала Україні ППО та прийняла десятки тисяч вимушених переселенців. Новий прем’єр країни Роберт Фіцо не приховує своїх симпатій щодо Кремля, звинувачуючи “фашистів та нацистів” з України у тому, що вони “спровокували” президента РФ Володимира Путіна розпочати повномасштабне вторгнення.
Фіцо, чия партія SMER перемогла на парламентських виборах 30 вересня, заявив, що зробить усе можливе, щоб “мирні переговори між Росією та Україною розпочалися якнайшвидше”.
- Словаччина не буде підтримувати надання Україні військової допомоги для відбиття агресії ЗС РФ, заявив новопризначений прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо.
- Проросійського Роберта Фіцо 25 жовтня призначили прем’єр-міністром Словаччини на чотирирічний термін. Він повернувся до влади вчетверте після того, як під час виборчої кампанії пообіцяв припинити військову підтримку України та критикував санкції проти Росії.
- Уряд Словаччини надав Україні 200 тисяч євро на будівництво водогону у Дніпропетровській області. Відповідну угоду про благодійну допомогу країна підписала із Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури України.
- 1 серпня Словаччина передала Україні дві одиниці самохідних артилерійських установок Zuzana 2.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.
Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.