Словацька компанія створює «дочку» в Україні, щоб транзитувати російський газ
Джерело: Dennik N
Словацька компанія SPP створює дочірню структуру в Україні, щоб отримати ліцензію на транспортування газу та мати можливість самостійно транзитувати російський газ, повідомив керівник SPP Войтех Ференц.
За його словами, з 1 лютого Словаччина почала отримувати російський газ через “Турецький потік”, який проходить через Туреччину, оминаючи Україну. Це сталося після того, як 1 січня Україна припинила транзит газу до Словаччини через завершення дії відповідної угоди з російською стороною.
Газові постачання продовжують здійснюватися в межах чинного контракту між SPP і “Газпром Експортом”, який діє до 2034 року. SPP не планує переглядати чи розривати цю угоду.
Ференц не уточнив поточні обсяги постачання, але повідомив, що з квітня вони мають подвоїтися.
- Посадовці Євросоюзу обговорюють ймовірність відновлення закупівлі російського газу. Деякі члени блоку вважають, що це може допомогти завершити російсько-українську війну.
- Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан повідомив, що Європейський Союз пообіцяв йому, що у найближчі пів року Україна відновить транзит російського газу.
Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру командиру однієї з військових частин на Львівщині, який у 2022 році здійснив закупівлю ліжок для військових за завищеними цінами.
В Австралії посилили покарання за використання символів чи вчинення злочинів на ґрунті ненависті. Тепер це каратиметься обов’язковим тюремним ув’язненням на термін від одного до шести років.
Nissan Motor Co. відновлює пошуки партнера на тлі можливого припинення переговорів про створення спільної компанії з Honda Motor Co. Перевага надається технологічним компаніям зі США. Північна Америка залишається ключовим ринком для Nissan, а перехід до електрифікації змушує автовиробників шукати партнерів у сфері високих технологій.
Рідні російських олігархів з “Альфа-Груп” – Михайла Фрідмана та Германа Хана – заявили, що підтримують Україну і бояться бути вбитими у Росії.
Для співробітників територіальних центрів комплектування (ТЦК) планують впродовж лютого створити чіткі правила щодо поводження з військовозобов’язаними.