Словацькі перевізники блокують рух вантажівок через пункт пропуску «Вишнє-Нємецке»

Джерело: Держприкордонслужба

На території Словаччини перевізники блокують рух вантажівок через пункт пропуску “Вишнє-Нємецке”.

За інформацією від Прикордонної поліції Словацької Республіки, сьогодні з 13:30 розпочалося блокування руху вантажівок, що рухаються в напрямку словацького пункту пропуску “Вишнє-Нємецке”, суміжному з українським пунктом пропуску “Ужгород”.

Його ініціювала та проводить Спілка перевізників Словаччини. Про терміни блокування не повідомляється.

На даний час на території Словаччини перед пунктом пропуску “Вишнє-Нємецке” в напрямку України перебуває близько 300 вантажівок. Пропуск автомобілів та автобусів здійснюється в штатному режимі.

Раніше Букви повідомляли, що словацькі перевізники погрожують почати блокувати українських перевізників за прикладом Польщі. У листі Союзу автоперевізників Словаччини (UNAS) до міністерства транспорту країни вимагають повернути видавання комерційних дозволів на перевезення в межах Євросоюзу.

Перевізники просять повернути процес видачі ліцензій українським перевізникам, а міністерству – розпочати взаємодію з ЄК.

“Словацький вантажний транспорт стоїть на колінах. Як бачите, польські перевізники блокують свої кордони, бо мають таку саму проблему, як і наші перевізники”, – йдеться у листі.

У Союзі підкреслили, що міністерство транспорту Словацької Республіки тривалий час не звертає уваги на вантажні перевезення та ігнорує проблему.

Місцеве видання Teraz писало, що у ніч на 12 листопада було обмежено рух вантажного транспорту на східному кордоні Словаччини через збільшення вантажних перевезень. Черги спостерігали перед прикордонним переходом “Вишнє-Нємецьке” та на прилеглих територіях.

Асоціація автоперевізників Словацької Республіки (ČESMAD) минулого тижня теж звернула увагу на пом’якшення правил та умов для українських перевізників у зв’язку з війною.

У Мінтрансі Словаччини визнали, що збільшення кількості перевезень на території ЄС українськими перевізниками “негативно впливає на економіку Євросоюзу”. Вони пообіцяли, що запропонують Брюсселю переглянути рішення ЄК щодо скасування дозволів для українців до 30 червня 2024 року.

Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.

На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.

Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.

16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, котрий намагався вивезти за кордон військовозобов’язаного у багажнику авто за 20 тис. євро.