Словацькі перевізники блокують рух вантажівок через пункт пропуску «Вишнє-Нємецке»

Джерело: Держприкордонслужба

На території Словаччини перевізники блокують рух вантажівок через пункт пропуску “Вишнє-Нємецке”.

За інформацією від Прикордонної поліції Словацької Республіки, сьогодні з 13:30 розпочалося блокування руху вантажівок, що рухаються в напрямку словацького пункту пропуску “Вишнє-Нємецке”, суміжному з українським пунктом пропуску “Ужгород”.

Його ініціювала та проводить Спілка перевізників Словаччини. Про терміни блокування не повідомляється.

На даний час на території Словаччини перед пунктом пропуску “Вишнє-Нємецке” в напрямку України перебуває близько 300 вантажівок. Пропуск автомобілів та автобусів здійснюється в штатному режимі.

Раніше Букви повідомляли, що словацькі перевізники погрожують почати блокувати українських перевізників за прикладом Польщі. У листі Союзу автоперевізників Словаччини (UNAS) до міністерства транспорту країни вимагають повернути видавання комерційних дозволів на перевезення в межах Євросоюзу.

Перевізники просять повернути процес видачі ліцензій українським перевізникам, а міністерству – розпочати взаємодію з ЄК.

“Словацький вантажний транспорт стоїть на колінах. Як бачите, польські перевізники блокують свої кордони, бо мають таку саму проблему, як і наші перевізники”, – йдеться у листі.

У Союзі підкреслили, що міністерство транспорту Словацької Республіки тривалий час не звертає уваги на вантажні перевезення та ігнорує проблему.

Місцеве видання Teraz писало, що у ніч на 12 листопада було обмежено рух вантажного транспорту на східному кордоні Словаччини через збільшення вантажних перевезень. Черги спостерігали перед прикордонним переходом “Вишнє-Нємецьке” та на прилеглих територіях.

Асоціація автоперевізників Словацької Республіки (ČESMAD) минулого тижня теж звернула увагу на пом’якшення правил та умов для українських перевізників у зв’язку з війною.

У Мінтрансі Словаччини визнали, що збільшення кількості перевезень на території ЄС українськими перевізниками “негативно впливає на економіку Євросоюзу”. Вони пообіцяли, що запропонують Брюсселю переглянути рішення ЄК щодо скасування дозволів для українців до 30 червня 2024 року.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.