Словацько-український кордон вдалося розблокувати, але його знову можуть перекрити
Джерело: брифінг у Медіацентрі Україна – Укрінформ
Пункт пропуску “Вишнє-Німецьке — Ужгород” на словацько-українському кордоні вдалося розблокувати від мітингарів. Віцепрезидент Асоціації міжнародних автоперевізників Володимир Балін висловив думку, що словацькі перевізники знову можуть спробувати його перекрити.
Пункт пропуску перекрили близько 13:00, але вже станом на 00:00 22 листопада дорогу розблоковано. За наявною інформацією, не було жодних документів, які давали право перекривати вантажівкам дорогу. У результаті поліція отримала дозвіл від керівництва й очистила дорогу.
Володимир Балін наголосив, що дії польських і словацьких страйкарів порушують договір Європейського Союзу стосовно неможливості блокування пунктів переходу.
“Я сподіваюсь, що словацьке керівництво це усвідомлює, зокрема поліція і їхня влада. Хоча там новий уряд сформований, скажімо, явно не проукраїнський, але факт залишається фактом: є законодавство внутрішнє і законодавство Європейського Союзу, і треба дотримуватись. Тому сподіваюсь, що більше цього не буде. Але наміри такі дійсно у деяких осіб є”, — зауважив він.
Також на кордон Словаччини й України приїжджав організатор протесту польських перевізників на кордоні Рафал Маклер. Він готував страйк словацьких перевізників 21 листопада і брав у ньому участь.
- Переговори між Україною та Польщею у понеділок, 13 листопада, стосовно розблокування пунктів пропуску для вантажного пропуску через страйк польських перевізників не дали результату. Українська сторона запропонувала компромісні кроки.
- На кордоні з Польщею створили штаб для допомоги українським водіям, які залишаються заблокованими понад десять днів через польських страйкарів. Їх мають забезпечити їжею, питною водою, медикаментами і пальним.
- Польщу може покарати Європейська комісія, якщо країна не розв’яже питання блокування пунктів пропуску на кордоні з Україною. Речник Єврокомісії наголосив, що офіційно вони не коментуватимуть заходи, які можуть застосувати проти Варшави.
У Кремлі спростували інформацію, оприлюднену агентством Reuters, щодо готовності Володимира Путіна погодитися на замороження війни в Україні.
“Маніфест”, що означає мріяти або хотіти щось створити, Кембридзький словник назвав словом 2024 року після сплеску популярності в соціальних мережах, натхненного знаменитостями.
The Economist опублікувало статтю, в якій зазначено, що 2025 рік “може стати роком, коли бойові дії в основному завершаться”.
З вечора 19 листопада війська РФ почали атакувати Україну безпілотниками та ракетами. Більшість ворожих цілей вдалось збити.
Студія Warner Bros. оприлюднила перший офіційний трейлер кіноадаптації популярної гри Minecraft. Відео зʼявилося на офіційному YouTube-каналі Warner Bros. Pictures, демонструючи ключових персонажів та основні сюжетні моменти майбутньої стрічки.