Соціальна активність може запобігти розвитку деменції – дослідження
Джерело: News medical
Результати нового дослідження засвідчили, що високий рівень соціальної активності може запобігти деменції або відтермінувати розвиток хвороби.
У дослідженні взяли участь 1923 людини без деменції, середній вік яких становив близько 80 років.
На початку дослідження всі учасники не мали жодних ознак когнітивних порушень. Кожен із них проходив щорічні обстеження, що включали вивчення історії хвороби та нейропсихологічні тести.
Соціальна активність оцінювалася на основі анкет, у яких учасників запитували, чи займалися вони впродовж попереднього року шістьма поширеними видами соціальної діяльності та як часто це відбувалося. Ці види діяльності включали соціальну взаємодію, зокрема: відвідування ресторанів або спортивних заходів, участь у грі в бінго, одноденні чи нічні поїздки, волонтерську діяльність, а також відвідування родичів чи друзів.
Когнітивна функція оцінювалася за допомогою 21 тесту на різні типи пам’яті, а також на швидкість сприйняття та зорово-просторові здібності.
Через п’ять років у 545 учасників розвинулася деменція, а у 695 – легкі когнітивні порушення. При цьому в тих, хто був більш соціально активним, спостерігалося зниження показників деменції.
Згідно з результатами, учасники з вищим рівнем соціальної активності мали на 38% нижчий ризик розвитку деменції та на 21% нижчий ризик легких когнітивних порушень порівняно з тими, хто був найменш соціально активним.
“Чому соціальна активність впливає на розвиток когнітивних порушень, залишається незрозумілим. Одна з можливих причин полягає в тому, що соціальна взаємодія ставить перед літніми людьми певні виклики, змушуючи їх брати участь у складних міжособистісних обмінах. Це може сприяти формуванню або підтримці ефективних нейронних мереж”, – зазначив один з авторів дослідження, доктор філософії Браян Джеймс.
Він також додав, що необхідні подальші дослідження для з’ясування, чи можуть втручання, спрямовані на підвищення рівня соціальної активності в літньому віці, допомогти уповільнити або запобігти зниженню когнітивних функцій.
- Нове велике дослідження показує, що регулярне вживання обробленого червоного м’яса (бекон, сосиски, салямі, ковбаса) може підвищити ймовірність розвитку деменції та зменшення когнітивних функцій з віком.
У віці 98 років у столиці Аргентини помер кардинал Луїс Паскуаль Дрі – священник, якого Папа Франциск неодноразово згадував як зразок милосердя та покори в служінні. Про його смерть повідомив у середу Ватикан.
У сучасній війні культурний фронт стає не менш важливим за бойовий. Музика і мистецтво допомагають військовим переживати найскладніші моменти, відновлювати сили і зберігати людяність попри жахіття війни. Культурний десант – це мобільні творчі групи, які несуть цю підтримку прямо на передову, створюючи особливий простір відновлення і спротиву через мистецтво.
Верховний суд штату Вісконсин, де зараз більшість мають ліберальні судді, скасував закон 1849 року, що фактично забороняв аборти. Рішення ухвалили 4 голосами проти 3. Суд постановив, що старий закон був замінений новішими нормативними актами, які регулюють доступ до абортів, зокрема після того, як плід стає життєздатним поза утробою.
У середу, 3 липня, погоду в Україні формуватиме зона підвищеного тиску. Це означає, що хмар буде менше, сонця більше, а температура – вища, особливо у західних та південних регіонах.
3 липня відзначають Всесвітній день без поліетиленових пакетів. За церковним календарем сьогодні день пам’яті святого мученика Якинта.