Соцмережа Х не вживає заходів проти більшості публікацій з «екстремальною мовою ненависті» – дослідження

Джерело: The Hill з посиланням на результати дослідження Центру протидії цифровій ненависті (Center for Countering Digital Hate, CCDH)

Соціальна мережа X, раніше відома як Twitter, ігнорує більшість повідомлень, які містять “екстремальну мову ненависті”.

Вибравши 300 публікацій зі 100 облікових записів, які були класифіковані як такі, що “містять мову ворожнечі”, дослідники CCDH встановили, що 259, або 86% повідомлень залишалися на платформі через тиждень після того, як про них повідомили модераторам. 90 із 100 облікових записів також залишалися активними.

За даними CCDH, серед незаблокованих дописів були ті, які заперечували Голокост, висміювали жертв Голокосту, прославляли нацистів та засуджували міжрасові відносини.

Дослідники виокремили підгрупу зі 140 повідомлень, які відкрито пропагували антисемітизм, і виявили, що X залишив 119, або ж 85%, із цих 140 повідомлень.

На думку некомерційної спостережної групи, кожне повідомлення “явно порушувало” політику X щодо розпалювання ненависті.

Примітно, що в попередньому звіті, опублікованому в червні, CCDH встановила, що X не вжила заходів щодо 99% твітів 100 верифікованих облікових записів Twitter Blue, які організація відзначила як дописи, які містять ненависницькі погляди.

При цьому в липні X Corp подала судовий позов проти CCDH, стверджуючи, що некомерційна організація неправомірно заволоділа доступом до даних платформи для своїх досліджень.

Як розповіли у виданні, минулого тижня власник соцмережі Ілон Маск звинуватив Антидифамаційну лігу в “спробі знищити” X і пригрозив судовим позовом проти цієї організації, яка аналогічним чином бореться з розпалюванням ненависті та антисемітизмом.

Зазначено, що після купівлі платформи восени минулого року Маска критикували за низку спірних рішень, зокрема й за те, що він наполягає на свободі слова, скорочуючи масштаби модерації контенту.

Своєю чергою, гендиректорка X Лінда Яккаріно запевняє, що зараз платформа “набагато здоровіша та безпечніша”, ніж рік тому, оскільки там створено інноваційні інструменти забезпечення безпеки бренду та модерації контенту.

Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про стягнення в дохід України продукції та сировини, якими володів підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска.

7 квітня президент Володимир Зеленський призначив Андрія Мельника Постійним представником України при Організації Обʼєднаних Націй.

Беверлі Ейкінс, мати віцепрезидента США JD Венса, відсвяткувала десять років тверезості на церемонії у Білому домі. У п’ятницю, в оточенні друзів і родини, вона отримала відзнаку на честь свого одужання.

Генеральний штаб ЗСУ не підтримав підготовлений Міністерством оборони законопроєкт про звільнення зі служби та ротацію бійців під час воєнного стану. Командування української армії виступило проти ініціативи, позаяк реалізація документа призвела б до одномоментної демобілізації значної кількості досвідчених військових.

Глава Європейського центрального банку Крістін Лагард закликала до революції у сфері платежів — задля скасування залежності Європи від американських і китайських платіжних систем, таких як Visa, Mastercard, PayPal та Alipay. Описуючи це як “марш до незалежності”, Лагард наголосила: “Європа повинна створити власну альтернативу, аби забезпечити фінансовий суверенітет”.