Соцмережа Х не вживає заходів проти більшості публікацій з «екстремальною мовою ненависті» – дослідження

Джерело: The Hill з посиланням на результати дослідження Центру протидії цифровій ненависті (Center for Countering Digital Hate, CCDH)

Соціальна мережа X, раніше відома як Twitter, ігнорує більшість повідомлень, які містять “екстремальну мову ненависті”.

Вибравши 300 публікацій зі 100 облікових записів, які були класифіковані як такі, що “містять мову ворожнечі”, дослідники CCDH встановили, що 259, або 86% повідомлень залишалися на платформі через тиждень після того, як про них повідомили модераторам. 90 із 100 облікових записів також залишалися активними.

За даними CCDH, серед незаблокованих дописів були ті, які заперечували Голокост, висміювали жертв Голокосту, прославляли нацистів та засуджували міжрасові відносини.

Дослідники виокремили підгрупу зі 140 повідомлень, які відкрито пропагували антисемітизм, і виявили, що X залишив 119, або ж 85%, із цих 140 повідомлень.

На думку некомерційної спостережної групи, кожне повідомлення “явно порушувало” політику X щодо розпалювання ненависті.

Примітно, що в попередньому звіті, опублікованому в червні, CCDH встановила, що X не вжила заходів щодо 99% твітів 100 верифікованих облікових записів Twitter Blue, які організація відзначила як дописи, які містять ненависницькі погляди.

При цьому в липні X Corp подала судовий позов проти CCDH, стверджуючи, що некомерційна організація неправомірно заволоділа доступом до даних платформи для своїх досліджень.

Як розповіли у виданні, минулого тижня власник соцмережі Ілон Маск звинуватив Антидифамаційну лігу в “спробі знищити” X і пригрозив судовим позовом проти цієї організації, яка аналогічним чином бореться з розпалюванням ненависті та антисемітизмом.

Зазначено, що після купівлі платформи восени минулого року Маска критикували за низку спірних рішень, зокрема й за те, що він наполягає на свободі слова, скорочуючи масштаби модерації контенту.

Своєю чергою, гендиректорка X Лінда Яккаріно запевняє, що зараз платформа “набагато здоровіша та безпечніша”, ніж рік тому, оскільки там створено інноваційні інструменти забезпечення безпеки бренду та модерації контенту.

Менеджер Василя Ломаченка, Егіс Клімас, повідомив, що український боксер незабаром пройде медичне обстеження спини в Україні, яке визначить його подальшу участь у професійному спорті. За словами Клімаса, результати цього обстеження стануть ключовими для рішення щодо кар’єри дворазового олімпійського чемпіона у 2025 році.

Очільник Росії Володимир Путін підписав низку законів, які мають на меті посилення внутрішнього контролю в країні.

Масштабний флешмоб, у якому українці з підконтрольних Україні територій вітають українців на тимчасово окупованих, поширюється в мережі. Запустили акцію учасники гурту МУР, зробивши відео на знак подяки тим українцям, що в окупації лишаються вірними Україні.

Шведські організації з поховання планують придбати додаткові ділянки землі, щоб бути готовими до масових поховань у разі війни.

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будрис закликав міжнародну спільноту відреагувати на президентські вибори в Білорусі, які відбудуться наступного року.