Соцвиплати українських біженців у Німеччині варто віддавати Україні – Сікорський
Джерело: RMF24 з посиланням на ефір TVP Info
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що гроші, які мали б піти на соціальні виплати українським біженцям у Німеччині, слід віддавати Україні.
Про цю ідею він розповів на зустрічі з канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Сікорський вважає, що соцвиплати можуть заохочувати українців залишатись у Німеччині.
“Я запропонував йому, що допомогу, яку отримують українські біженці, – а це може становити до 1200 євро на місяць – краще було б передати безпосередньо Україні. Недобре, що існує фінансовий стимул бути в Німеччині замість того, щоб чоловіки воювали на фронті, а жінки відновлювали податкову базу”, – вважає Сікорський.
- Населення України з початку повномасштабного вторгнення Росії скоротилося на 10 мільйонів, або приблизно на чверть. Це пов’язано з еміграцією, падінням народжуваності та втратами на війні.
- Центр міжнародних інституційних порівнянь і міграційних досліджень при Інституті Ifo в Мюнхені провів опитування, яке свідчить, що близько 25% українських біженців у Європі не планують повертатися до України після війни.
- У вересні Національний банк України опублікував щомісячний огляд. Там згадано, зокрема, що з початку 2024 року Україну покинули ще 400 тисяч людей.
5 лютого міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що обговорив із делегацією Міжурядової агенції оборонного співробітництва Чехії (AMOS) розширення оборонної співпраці.
Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.
У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.