Сьогодні корупція в Україні розглядається як злочин проти національної безпеки – директор НАБУ
Джерело: Семен Кривонос в інтерв’ю Reuters
Директор Національного антикорупційного бюро України Семен Кривонос заявив, що викорінення корупції в Україні є питанням самого виживання, оскільки країна бореться з повномасштабним вторгненням Росії.
Боротьба з корупцією є метою уряду України відтоді, як революція 2014 року повалила підтримуваного РФ політика та підігріла надію українців на європейське майбутнє.
Корупція більше не розглядається як звичайний злочин, натомість як злочин проти національної безпеки, – наголосив він.
НАБУ, незалежний слідчий орган, створений у 2015 році за допомогою західних партнерів Києва, нині перебуває в авангарді битви, яка, за словами президента Володимира Зеленського, є ключовою для перемоги у війні проти Росії.
Це набуло життєво важливого значення, оскільки Україна сподівається, що західні донори надішлють мільярди доларів, щоб допомогти відбудувати країну.
Попри те, що агентство розслідувало правопорушення, починаючи з 2015 року, Кривонос зазначив, що нестача ресурсів і більший суспільний попит на притягнення до відповідальності означають, що тепер необхідно зосередитися на злочинах воєнного часу, які більше загрожують Україні.
За його словами, серед нових пріоритетів будуть справи в стратегічних сферах, таких як оборона, реконструкція та енергетика, а також ті, що стосуються високопосадовців.
Лише цього року НАБУ спільно з прокуратурою порушили майже 300 справ і направили до суду рекордні 58 обвинувальних актів, зазначив Кривонос.
Зокрема глава НАБУ посилався на нещодавні розслідування, зокрема проти колишнього голови Верховного суду за ймовірне отримання хабаря в розмірі 2,7 мільйона доларів, а також проти заступника міністра, підозрюваного у розкраданні державних коштів, як показових прикладів своєї роботи.
Антикорупційні органи також направили понад 52 мільйони доларів коштів, конфіскованих під час розслідувань або в межах судових угод, українським військовим після повномасштабного вторгнення Росії.
Кривонос зауважив, що відмова від приватних інтересів все ще є проблемою, але традиційно активне громадянське суспільство України є ключовим союзником у підтримці тиску.
Опитування, проведене на замовлення Transparency у червні, показало, що принаймні 77% українців вважають корупцію однією з головних проблем України.
Чи є опір? 1000% є – але ми не стоїмо склавши руки, – наголосив він. – І це бажання, в першу чергу, кожного українця, який відчуває цю жорстоку несправедливість.
- 11 серпня президент провів засідання РНБО щодо результатів перевірки територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) й оголосив про рішення звільнити всіх обласних військкомів.
- Вже 17 серпня президент підписав указ про набуття чинності рішення РНБО, яким погодили звільнення обласних військкомів.
- Личаківський суд Львова обрав запобіжний захід військкому із Закарпаття, який змушував солдатів будувати йому будинок.
- Правоохоронці викрили начальника Миргородського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки на одержанні неправомірної вигоди.
Президент США Дональд Трамп закликав диктатора Володимира Путіна негайно укласти мирну угоду з Україною, інакше він буде змушений запровадити високі мита та накласти санкції на російські товари.
Сьогодні вранці, 22 січня, ворог скинув на Костянтинівку дев’ять 250-кілограмових авіабомб, а згодом атакував безпілотником. Унаслідок російського удару загинула одна людина, ще п’ятеро отримали поранення.
Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.
У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.
Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила наслідки російських ударів по Миколаєву та Сумах.