Сьогодні лідери ЄС мають затвердити кандидатів на керівництво Євросоюзу на 5 років
Джерело:Euractiv
Ввечері 17 червня лідери Євросоюзу зберуться, аби затвердити пакет кандидатур на головні посади у блоці. Під час зустрічі обговорять і інші ключові позиції, включаючи посади голів Євроради та Європарламенту.
Ще мають порушити питання нового головного дипломата Європейського Союзу.
Другий мандат розраховує отримати президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. Перше місце опанує правоцентристська Європейська народна партія, яка здобула перемогу на європейських виборах.
Зустріч має розпочатися о 19:00 за київським часом. Під час неї будуть присутні 27 лідерів ЄС, фон дер Ляєн та президентка Європейського парламенту Роберта Метсола. Коли останні дві покинуть залу — лідери ЄС сядуть за стіл, щоб обговорити розподіл портфелів. Ймовірно, вони досягнуть “політичної угоди”, а офіційно її підтвердять 27-28 червня.
Серед претендентів на посаду голови Євроради розглядають колишнього прем’єр-міністра-соціаліста з Португалії Антоніу Кошту, на посаду верховного представника ЄС з питань закордонних справ – прем’єрку-лібералку з Естонії Кайю Каллас, а на посаду голови Європарламенту – нинішню президентку цього органу Роберту Метсолу.
“Це буде пакетна угода… Якщо є розбіжності щодо (кандидатури) Урсули фон дер Ляєн, то це матиме побічний ефект і на інші високі посади, а цього ніхто не хоче”, – сказав неназваний дипломат ЄС.
Підтримка Антоніу Коштуна пост глави Євроради зросла протягом останнього тижня. Поштовхом став прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес і канцлер Німеччини Олаф Шольц, які дали свою згоду, стверджують кілька дипломатів ЄС.
В ЄС “потеплішало” ставлення до кандидатури естонської прем’єрки Каллас. Водночас залишається побоювання щодо неї через те, що вона може надмірно зосередиться на Росії.
“Може здатися дивним, що угода може бути досягнута так швидко, але більшість країн-членів ЄС дійсно відчувають, що не можна втрачати час – і, чесно кажучи, немає реальної альтернативи цьому пакету”, – сказав другий дипломат ЄС.
Для затвердження кандидатів потрібна кваліфікована більшість, тобто підтримка 15 з 27 лідерів ЄС з країн, які представляють 65% населення Євросоюзу. Хоча деякі лідери можуть не погодитися з “пакетною угодою” або її конкретними кандидатурами, очікується, що вони не зірвуть швидку політичну домовленість.
- 14 червня посли держав-членів Європейського Союзу схвалили переговорні рамки про вступ України та Молдови до блоку.
У грудні, коли температура зашкалює за мінус, натовпи туристів заповнюють Селище Санта-Клауса — тематичний зимовий парк поблизу Полярного кола. Вони катаються на оленячих упряжках, смакують коктейлі в крижаному барі та навіть зустрічаються зі Святим Миколаєм у Рованіемі, що називає себе “офіційною столицею Санта-Клауса”.
Європейська комісія висловила критику на адресу телемарафону «Єдині новини», зокрема щодо його фінансування з державного бюджету та об’єктивності. Брюссель у жовтні офіційно озвучив занепокоєння цією ситуацією, що може мати значні наслідки для України.
20-річна Софі Рейн стала сенсацією після того, як поділилася своїм річним доходом у $43 мільйони, отриманим завдяки публікаціям на платформі OnlyFans. Попри критику, молода модель впевнена, що її діяльність не суперечить християнським цінностям.
У Великій Британії вперше пацієнтам з апное сну встановили імплант, який за допомогою стимуляції нервів язика допомагає краще дихати під час сну. Пристрій під назвою Genio, розроблений компанією Nyxoah, контролюється через спеціальний додаток.
Юний індієць Гукеш Доммараджу став наймолодшим в історії абсолютним чемпіоном світу з класичних шахів, здобувши перемогу над Діном Ліженем із рахунком 7,5:6,5 у фіналі, що відбувся в Сінгапурі.