«Сьогодні ми впевнені, що Росія програє цю війну», — Зеленський

Джерело: Reuters

Президент України Володимир Зеленський заявив біля парламенту Данії, в понеділок, 21 серпня, що обіцяні постачання американських винищувачів F-16 дали йому впевненість, що Україна може покласти край повномасштабному вторгненню Росії.

“Сьогодні ми впевнені, що Росія програє цю війну”, — сказав Зеленський.

21 серпня Володимир Зеленський виступив перед парламентом Королівства Данії. Він подякував країні за надану допомогу та наголосив на небезпеках через Росію.

Українські військові зазначили, що цей літак є життєво важливим для успіху ЗСУ на фронті.

“Перевага в повітрі – запорука успіху на землі”, – сказав речник ВПС Юрій Ігнат.

Проте, міністр оборони Данії Якоб Еллеманн-Єнсен заявив, що Україна може використовувати подаровані F-16 лише на своїй території.

“Ми даруємо зброю за умови, що вона буде використана для вигнання ворога з території України. І не далі. Такі умови, чи то танки, чи винищувачі, чи щось інше”, – сказав Еллеманн-Єнсен у понеділок.

Володимир Зеленський назвав це рішення “проривною угодою”.

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що країна замовить 100 безпілотників у компанії Delair для України.

Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела. 

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.